Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 4957
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Nastoletnim katom grozi dożywocie

Poniedziałek, 30 czerwca 2008, 8:47
Aktualizacja: 8:48
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski: Nastoletnim katom grozi dożywocie
Fot. Archiwum
Do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko trzem młodym ludziom, którzy bestialsko zamordowali swojego kolegę. Do zbrodni doszło zimą ubiegłego roku w Złotoryi. Tłem miał być tajemny „zakon” propagujący przemoc. Mordercy chcieli uciszyć ofiarę, która wiedziała o ich członkostwie w organizacji.

Bandyci mają dziś po 18 i 19 lat. W styczniu 2007 roku zabili swojego kolegę Macieja Witkowskiego. Zbrodnię zaplanowali w najdrobniejszych szczegółach. Włącznie z datą. – Był to dzień przed rozpoczęciem ferii zimowych. Sprawcy chcieli sprawdzić, jak na nieobecność chłopaka zareagują nauczyciele i koledzy – poniedziałkowa Polska Gazeta Wrocławska cytuje legnickiego prokuratora rejonowego.

Podstępem zwabili ofiarę do lasu. Powiedzieli Maćkowi, że będą to ćwiczenia ze sztuki walki. Chłopak bez oporów dał się skrępować sznurem i uklęknął przed dołem. Wtedy jeden z katów z zimną krwią podciął mu gardło. Konającego chłopaka dobili i zakopali. I wrócili do normalnego życia. Brali nawet udział w poszukiwaniach chłopca. Jego zwłoki po trzech miesiącach odnalazł przez przypadek emerytowany policjant.

PGWr podaje, że morderstwo miało związek z tajemniczym zakonem, działającą w Polsce i Niemczech organizacją popierającą przemoc. Jeden z zabójców zafascynował się nią i zachęcił do działania w zakonie kolegów, w tym Macieja. Jednak ten postanowił się wycofać. Mordercy obawiali się, że zacznie rozpowiadać o zakonie i zabili go.

Choć nie mają jeszcze skończonych 20 lat, w celi mogą spędzić nawet ćwierć wieku lub do końca swoich dni nie opuszczą więzienia. Wszystko zależy od sądu. Proces ruszy za kilka tygodni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group