Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 7048
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nasi strażacy bez drabiny

Poniedziałek, 9 grudnia 2013, 9:44
Aktualizacja: Wtorek, 10 grudnia 2013, 7:41
Autor: Angela
Jelenia Góra: Nasi strażacy bez drabiny
Fot. Archiwum
Nie wiadomo jak długo jeszcze strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze pozostaną bez sprawnej 37–metrowej drabiny. Została ona uszkodzona podczas listopadowej kolizji (25.11) przy ul. Cieplickiej. W razie zagrożenia trzeba będzie wzywać jednostki z regionu. Najbliższa jest w Złotoryi, ale dojazd do stolicy Karkonoszy może jej zająć nawet do godziny.

Przypominamy, że do kolizji doprowadził nietrzeźwy (0,4 promila) 44–letni kierowca toyoty. Najechał on na tył seata przepuszczającego wóz strażacki jadący na sygnale do pożaru sadzy w Jagniątkowie.

- Problem z drabiną był od dawna, bo auto jest stare i wysłużone, ale od czasu listopadowej kolizji drabina została wycofana z działań – mówi młodszy brygadier Radosław Fjołek, zastępca Komendanta KM PSP w Jeleniej Górze. – Nie jesteśmy w stanie sami usunąć awarii, a nie ma żadnego serwisu specjalistycznego na terenie kraju.

Jedyna firma z Warszawy, która robi nam przeglądy z tą awarią sobie nie poradzi. Niewykluczone, że czeka nas wizyta u producenta w Niemczech, w miejscowości oddalonej od nas o 600 kilometrów. Drabina obecnie jest wycofana, a drugi sprzęt wysokościowy, którym dysponujemy, to 18-metrowy podnośnik. W razie potrzeby będziemy ściągali sprzęt z powiatu - dodaje zastępca komendanta.

Oficer prasowy KM PSP Andrzej Ciosk potwierdza, że cały czas jednostka czeka na decyzję producenta. Uszkodzona drabina z niesprawnymi podporami stoi w garażu jeleniogórskiej komendy PSP.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group