Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 11830
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nasi strażacy bez drabiny

Poniedziałek, 9 grudnia 2013, 9:44
Aktualizacja: Wtorek, 10 grudnia 2013, 7:41
Autor: Angela
Jelenia Góra: Nasi strażacy bez drabiny
Fot. Archiwum
Nie wiadomo jak długo jeszcze strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze pozostaną bez sprawnej 37–metrowej drabiny. Została ona uszkodzona podczas listopadowej kolizji (25.11) przy ul. Cieplickiej. W razie zagrożenia trzeba będzie wzywać jednostki z regionu. Najbliższa jest w Złotoryi, ale dojazd do stolicy Karkonoszy może jej zająć nawet do godziny.

Przypominamy, że do kolizji doprowadził nietrzeźwy (0,4 promila) 44–letni kierowca toyoty. Najechał on na tył seata przepuszczającego wóz strażacki jadący na sygnale do pożaru sadzy w Jagniątkowie.

- Problem z drabiną był od dawna, bo auto jest stare i wysłużone, ale od czasu listopadowej kolizji drabina została wycofana z działań – mówi młodszy brygadier Radosław Fjołek, zastępca Komendanta KM PSP w Jeleniej Górze. – Nie jesteśmy w stanie sami usunąć awarii, a nie ma żadnego serwisu specjalistycznego na terenie kraju.

Jedyna firma z Warszawy, która robi nam przeglądy z tą awarią sobie nie poradzi. Niewykluczone, że czeka nas wizyta u producenta w Niemczech, w miejscowości oddalonej od nas o 600 kilometrów. Drabina obecnie jest wycofana, a drugi sprzęt wysokościowy, którym dysponujemy, to 18-metrowy podnośnik. W razie potrzeby będziemy ściągali sprzęt z powiatu - dodaje zastępca komendanta.

Oficer prasowy KM PSP Andrzej Ciosk potwierdza, że cały czas jednostka czeka na decyzję producenta. Uszkodzona drabina z niesprawnymi podporami stoi w garażu jeleniogórskiej komendy PSP.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
797
Jest nowy
6%
1-5 lat
15%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Nie mówią po polsku
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
 
Edukacja
Tak przywitali mistrzynię!
 
Aktualności
Porzucili samochody na drodze!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group