Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 3750
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Największa, najnowsza, zawsze w czołówce

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 20 maja 2011, 17:04
Aktualizacja: Sobota, 21 maja 2011, 7:49
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Dwudziestolecie Szkoły Podstawowej nr 11 im. Fryderyka Chopina świętowano dziś w sali gimnastycznej placówki. Nie zabrakło wspomnień, podziękowań i wyzwań na przyszłość. Pochwalono się przy okazji sukcesami uczniów: zarówno tych z „wczoraj” jak i dziś. Wszystko przy dźwiękach muzyki patrona, którą grał absolwent SP nr 11 Bartosz Skłodowski.

Uroczystość jubileuszowa miała miejsce w sali gimnastycznej placówki, która zaczęła działać na jeleniogórskim Zabobrzu w 1991 roku. Czas budowy „jedenastki” przypadł na trudny okres zmiany ustroju i najgłębszy kryzys tamtej epoki. Projektowana w zupełnie innych realiach finansowania była wznoszona już za czasów kiełkującej gospodarki rynkowej. Nie ukończono całości od razu. Pion sportowy, w tym basen, musiał „czekać” jeszcze kilka lat na wykończenie i otwarcie.

Na dzisiejszym jubileuszu, na którym zebranych powitał Eugeniusz Sroka, dyrektor SP nr 11, pojawili się jej pracownicy, zarówno aktualni, jak i byli, a także emerytowani. Byli także absolwenci i reprezentanci uczniów. Władze miasta reprezentowali: zastępczyni prezydenta Zofia Czernow oraz przewodniczący rady miasta Jerzy Lenard z zastępczynią Anną Ragiel.

Dotarli radni (wśród obecnych był Marek Obrębalski, radny wojewódzki i były prezydent miasta), dyrektorzy szkół jeleniogórskich a także przedstawiciele związków zawodowych, w tym Marian Hübner, przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego i Andrzej Grosicki, szef NSZZ „Solidarność” a zarazem były pracownik SP nr 11. Gościem szczególnym była kanclerz Państwowej Karkonoskiej Szkoły Wyższej oraz wiceprzewodnicząca Sejmiku Dolnośląskiego Grażyna Malczuk, pierwsza dyrektorka „jedenastki”, za której czasów szkoła budowała swoją kadrę oraz wizerunek.

Organizatorzy przypomnieli nazwiska kilkuset osób, które przez minione 20 lat były związane z jubilatką. Obejrzano także prezentację z dwóch dziesięcioleci. W jej trakcie przypomniano o największych sukcesach szkoły, nowatorskich metodach, zaangażowania w ekologię i pomaganie zwierzętom, a także w sport. Ostatnim spektakularnym sukcesem jest zwycięstwo w Dolnośląskich Meczach Matematycznych. Prezentację przerywali uczniowie, którzy śpiewali różne piosenki.

W przemówieniach okolicznościowych Zofia Czernow, zastępczyni prezydenta miasta, odczytała list szefa miasta Marcina Zawiły (ma być obecny na wieczornym koncercie poświęconym bł. Janowi Pawłowi II) i wręczyła Eugeniuszowi Sroce „jubileuszowy” czek na dziesięć tysięcy złotych. Zastępczyni prezydenta dodała od siebie, że czuje się bardzo związana z „jedenastką”, ponieważ to za czasów prezydentury Z. Czernow (1994 – 1998) kontynuowano budowę obiektów sportowych przy SP nr 11.

– Zmienił się wówczas zupełnie system finansowania zadań w oświacie i miasto podjęło się dokończenia budowy basenu. Jego zręby trzeba było rozebrać, bo powstały w przestarzałej technologii. Wtedy wzbudzało to bardzo wiele emocji, ale z czasem okazało się, że ta decyzja była słuszna – wspomniała Zofia Czernow.

- Jeszcze jakoś chodzę – uśmiechnęła się Grażyna Malczuk do Eugeniusza Sroki, kiedy ten podał jej rękę przy wejściu na podest. Zabierając głos pierwsza szefowa z nostalgią wspominała lata, kiedy zespół pedagogów czuł konsolidację i wolę wspólnego działania. – Wtedy rzeczywiście mogliśmy góry przenosić – powiedziała G. Malczuk. Wyraziła też radość z zobaczenia po latach dawnych współpracowników i stwierdziła, że nie starzeją się. A wręcz odwrotnie.

Gratulacje i kwiaty w imieniu Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Janiny Garści złożyła też na ręce dyrektora E. Sroki szefowa placówki Anna Pietrzak. Dodajmy, że w SP nr 11 cieplicka szkoła ma filię, która pozwala na naukę muzyki uczniom z Zabobrza bez konieczności dojazdów do Cieplic.
To szkoła, która łączy pokolenia - powiedziała Janina Peikert, primator Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a także była nauczycielka fizyki w SP nr 11. J. Peikert podziękowała dyrekcji za udostępnienie pomieszczeń i basenu na potrzeby KUTW-u.

Dyrektor Eugeniusz Sroka przeczytał list od Beaty Pawłowicz, Dolnośląskiej Kurator Oświaty oraz zadeklarował, że SP nr 11 w kolejnych latach będzie robiła wszystko, by być chlubą nie tylko Jeleniej Góry, lecz także całego województwa. Z pewnością pomaga w tym uczestnictwo w projekcie „Kapitał ludzki”, dzięki któremu szkoła pozyskała znaczące środki na realizację różnych pomysłów edukacyjnych. „Jedenastka” jest wciaż najnowszą szkołą w Jeleniej Górze i największą podstawówką w mieście: uczęszcza tu ponad tysiąc uczniów. Uroczystości jubileuszowe zakończyły się poczęstunkiem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~jedna taka 20-05-2011 18:55
Oj szkoda, że daliście tak mało zdjęć... ale na szczęście ja zrobiłam ponad setkę... :)
~s. 20-05-2011 19:21
Największa, najnowsza, zawsze w czołówce. Jak kołchoz u sąsiadów.
~ee 20-05-2011 20:37
Dlaczego czek na 10 tysięcy złotych? A Szkoła Podstawowa nr 7 na 60-lecie otrzymała 6 tysięcy. Każda szkoła miała dostawać tysiąc złotych na każde 10 lat....W 11-stce powinno być 2 tysiące...a jest 10...
~pssssst 20-05-2011 21:25
koneksje.................
rymcycymcy 20-05-2011 21:32
Myślicie, że tam warto ? ...jak ukończę przedszkole stanę przed dylematem wyboru ! ;)
~Fiu Fiu 21-05-2011 0:31
Rymcycymcy... ja mam tam dwoje dzieci. Nie zgodzę się że to kołchoz... Nigdy w życiu... Jak chcesz dać tu dziecko to bardzo polecam z całą tego świadomością. Jedyne czego jednak doradzę to sprawdź wcześniej wszystkie wychowawczynie, które będą uczyły w pierwszych klasach. Jak coś to najlepiej w poradni psych.- pedagog. w Cieplicach - tam wiedzą najlepiej. Ciężko jest tez z tym chodzeniem na zmiany alejak już mówiłam mam dwoje dzieci, każde chodzi na inną zmianę i ja sobie radzę doskonale...
~fijuś 21-05-2011 10:23
Tak,tak widać ,ze fiu sprawdzala siebie w PPP!.............. poziom inteligencji zainteresowanej,a wykształcenie ,przepraszam...Słoma z butów,polecam 11 także,ale z innej perspektywy!
~pracuś 21-05-2011 10:23
Piękny film ze wspomnieniami i tyle znajomych twarzy. I jeszcze jedno - szkoła bardzo dobrze ucząca i konsekwentna.
~ 21-05-2011 21:12
Jak mnie wiadomo pan Grosicki jest pracownikiem SP 11 a nie był i to najdłużej pracującym przyjmował mnie do pracy, teraz faktycznie na oddelegowaniu pełni funkcję Przewodniczącego NSZZ S POiW w Jeleniej Górzei a po dwudziesu latach nawet nie otrzymał podziękowania, to też ma swoją wymowę, ale podobno dyrekcja była i porzednia nie przepadaja za nim bo jest prawdomówny i broni pracowników nie tylko nauczycieli.
~Fiu Fiu 21-05-2011 21:30
Do Fijuś... tak a propos ja nie jestem nauczycielem i nigdy nie byłam... więco wykształceniu, poziomie inteligencji itp. to raczej nie masz pojęcia. Założę się, że toTwoje dziecko jest w klasie III b
~Fiu 21-05-2011 23:02
i o to własnie chodzi,tak myślałam,nawet nie dotarło ,co miało dotrzeć, bo brak szarej masy...
~Absolwent 22-05-2011 7:32
Szkoła jak szkoła ,w Polsce takich tysiące, w Jeleniej to gigant wszystkiego i jak widzimy po sali ,dla wszystkich ,a dla mnie to po prostu buda.
~tak 22-05-2011 10:30
gigant gigant,stoi poziommem od jeszcze poprzedniej dyrekcji p.Malczuk,która szanowała n-li,no i zebrała tych,którzy dawali wszystko ,zeby było jak najlepiej dla dzieci,ale też szanowała nauczycieli.Teraz troszkę się pozmieniało.jednak dla dzieci-polecam.
~s. 22-05-2011 12:26
Nie róbcie krzywdy dzieciom, nie posyłajcie w taki tłum bezimiennych pociech. Toż to taśmowa produkcja.
~emerytka 22-05-2011 22:33
Serdeczne gratulacje na ręce dyr.Eugeniusza Sroki dla całego grona pedagogicznego.Moja wnuczka jest uczennicą SP11 i jestem z tego powodu dumna i szczęśliwa.Wszystkiego najlepszego w dalszej pracy.
~także 22-05-2011 22:36
dołączam sie do życzeń dla pracowników tej placówki!
~AUTOR 5-07-2011 16:52
TO BYŁY CZASY KIEDY PANIĄ DYREKTOR BYŁA PANI MALCZUK AULA I POSTACIE JAK ŁAPA, ,SZYMON.I WIELU INNYCH

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group