Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Wtorek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 9858
Zalogowanych: 87
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Najtańsze auta w spadku po strażnikach

Wtorek, 21 kwietnia 2009, 7:19
Aktualizacja: Środa, 22 kwietnia 2009, 7:16
Autor: Ania
REGION: Najtańsze auta w spadku po strażnikach
Fot. Ania
Łużycki Oddział Straży Granicznej do 31 grudnia bieżącego roku ma zostać zlikwidowany. Włodarze miejscowości w Jeleniogórskiem zacierają ręce, bo mogą się starać o przejęcie należących do pograniczników pojazdów. Wiadomo już, że wniosek w tej sprawie ma zamiar złożyć Mirosław Górecki, burmistrz Kowar.

Na zbyciu są samochody terenowe, osobowe i busy, takich marek jak Polonez, Volkswagen i Mercedes. – Są to sprawne technicznie auta, o które warto się starać. Wyjazdy służbowe są bardzo kosztowne, a nabycie przez gminę własnego pojazdu z pewnością zmniejszyłoby dotychczasowe wydatki. Nie musimy przecież zatrudniać kierowcy, bo mogą prowadzić je pracownicy posiadający prawo jazdy– przekonywał Mirosław Górecki, podczas wczorajszej sesji Rady Miasta.

Kowary będą się starać o dwa samochody terenowo-osobowe, z których jeden przeznaczony zostanie na części oraz busa, na cele Zarządu Eksploatacji Zasobów Komunalnych lub Miejskiej Służby Ratowniczej. Niektórzy radni nie są jednak zachwyceni pomysłem, bo obawiają się, że gminy nie będzie stać na utrzymanie samochodów.

Uważają także, że nie są one w pełni sprawne technicznie. Argumenty te nie przekonują jednak burmistrza, który tłumaczy, że są to dobre samochody, wymagające jedynie przeglądu i rejestracji.

Sonda

Czy lokalne "kasyna" i gry hazardowe powinny być dozwolone bez koncesji?

Oddanych
głosów
223
Oczywiście, gra tylko ten kto chce
26%
Tak, jednak do pewnej kwoty - na niektórych działa to jak narkotyk
9%
Hazard powinien zostać całkowicie zakazany
49%
Nic nie trzeba zmieniać w przepisach
16%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Trump zaatakował Iran! Nowa wojna USA na Bliskim Wschodzie?
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Aktualności
Nowe porządki przy Kolorowych Jeziorkach
 
Czechy
Wspólna modlitwa ponad granicami – pielgrzymka z Karpacza i Kowar do Małej Upy
 
Aktualności
Pendolino i parking przy PKP
 
Inne wydarzenia
Rajdowcy walczyli na trasie
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group