Zalogowanych: 3

Jelenia Góra: Najlepszy wynik Karkonoszy od lat

Poniedziałek, 13 marca 2017, 0:18
Aktualizacja: 0:20
Koszykarki MKS–u MOS Karkonoszy zanotowały najlepszy sezon od wielu lat. W ostatnim pojedynku rundy zasadniczej jeleniogórzanki pokonały przed własną publicznością Basket Aleksandrów Łódzki 65:55 zapewniając sobie szóste miejsce w tabeli gr. B, I ligi i prawo gry w play–offach o awans do PLKK!

Podopieczne Jerzego Gadzimskiego z dorobkiem 8 zwycięstw i 12 porażek mogą świętować najlepszy sezon od wielu lat, tym samym zapewniając sobie utrzymanie na zapleczu ekstraklasy. Niedzielny pojedynek z bezpośrednimi rywalkami o 6. miejsce kontrolowały praktycznie od początku do końca.

Pierwszą kwartę jeleniogórzanki wygrały 22:15, a w drugiej odskoczyły nawet na 28:15, ale wtedy zanotowały chwilowy przestój w grze, co wykorzystały przyjezdne dochodząc na 28:25. Kolejny fragment gry toczył się jednak pod dyktando miejscowych, które ponownie powiększyły przewagę (35:25).

Do przerwy na tablicy wyników było 35:29, ale początek trzeciej kwarty zdecydowanie należał do Karkonoszy. Od stanu 35:31 podopieczne Jerzego Gadzimskiego odskoczyły ekipie z Agnieszką Myślak w składzie na 49:31, a po 30 minutach było 52:36. W decydującej odsłonie przyjezdne starały się zniwelować przewagę MKS-u, ale udało im się jedynie dojść do stanu 59:53 (38. minuta). W końcówce meczu nasz zespół potwierdził wyższość nad rywalkami pokonując Basket Aleksandrów Łódzki 65:55.

MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra – UKS Basket SMS Aleksandów Łódzki 65:55 (22:15, 13:14, 17:7, 13:19)