Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 2235
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Najlepsze warsztaty w Jeleniej Górze

Niedziela, 9 listopada 2008, 8:21
Aktualizacja: Poniedziałek, 10 listopada 2008, 8:49
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Najlepsze warsztaty w Jeleniej Górze
Fot. TEJO
Letnie warsztaty teatralne, które Scena Dramatyczna i Animacji Teatru Jeleniogórskiego zorganizowała w lipcu, uznano za najlepiej przeprowadzone w całej Polsce. Jest spora szansa, że młodzi ludzie w przyszłym roku powtórnie zasmakują przygody z teatrem.

– Jestem po rozmowach w Instytucie Teatralnym im. Raszewskiego w Warszawie oraz w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego – mówi Tadeusz Wnuk, aktor Teatru Jeleniogórskiego. – Spośród czterech placówek, w których w ubiegłym roku zorganizowano warsztaty, Jelenią Górę oceniono najwyżej. Sukces imprezy zawdzięczać należy dobrze przygotowanemu projektowi i zgranej ekipie instruktorów oraz wspaniałej postawie młodych ludzi, którzy latem na poważnie bawili się w teatr – tłumaczy Tadeusz Wnuk.

Pomysł przeprowadzenia warsztatów spodobał się bardzo w teatrach w wielu miastach w Polsce, dlatego wiele z nich jest zainteresowanych organizacją podobnej imprezy w przyszłym roku. Tymczasem o przyznaniu środków rozstrzygnie konkurs projektów. Tadeusz Wnuk nie ukrywa, że prace nad jeleniogórskim planem już trwają. Ma on trafić do Warszawy w styczniu 2009.

Warsztaty „Lato w teatrze” zaangażowały około 60 młodych jeleniogórzan, którzy – pod okiem instruktorów i pracowników TJ – na scenie dramatycznej (starsi) i animacji (młodsi) przygotowali dwa wydarzenia teatralne: spektakle „Z księgi kolorów” oraz „Z legend naszego miasta”. Obydwa spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group