Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 7900
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nagrody i awanse dla policjantów

Środa, 26 lipca 2017, 14:41
Aktualizacja: Piątek, 28 lipca 2017, 8:33
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Nagrody i awanse dla policjantów
Fot. Przemek Kaczałko
Dzisiaj (26.07) w Zdrojowym Teatrze Animacji w Jeleniej Górze odbyły się uroczyste obchody Święta Policji. Policjanci tradycyjnie otrzymali nagrody i awanse oraz mnóstwo życzeń.

W ceremonii wziął udział komendant wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Tomasz Trawiński, a także dyrektor Biura Logistyki KGP w Warszawie, mł. insp. Małgorzata Borowik, wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak, posłanka Zofia Czernow, przedstawiciele biura senatora Krzysztofa Mroza i wiceminister edukacji Marzeny Machałek, prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła, starosta powiatu jeleniogórskiego Anna Konieczyńska, kapelan jeleniogórskiej Policji Zbigniew Kulesza, przedstawiciele powiatowych, miejskich i gminnych władz samorządowych, przedstawiciele Sądu i Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, przedstawiciele służb mundurowych oraz zaproszeni goście i rodziny.

Przybyłych gości przywitał komendant miejski Policji w Jeleniej Górze insp. Zbigniew Markowski, który podziękował funkcjonariuszom i pracownikom Policji za ich codzienną służbę i pracę. Zapewnił, że jeleniogórska Policja dokłada wszelkich starań by mieszkańcy mogli czuć się bezpiecznie. Podziękowania skierował również do rodzin policjantów i pracowników Policji, za cierpliwość i zrozumienie uciążliwości dnia codziennego, wynikających ze służby i pracy ich bliskich.

W trakcie uroczystości, komendant wojewódzki nadinsp. Tomasz Trawiński oraz komendant miejski w Jeleniej Górze insp. Zbigniew Markowski wręczyli akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. W tym roku, nominacje na wyższe stopnie policyjne otrzymało 82 policjantów, z czego jeden funkcjonariusz w korpusie oficerów, 36 w korpusie aspirantów, 36 w korpusie podoficerów oraz 9 w korpusie szeregowych.

Następnie wojewoda wręczył siedem medali za długoletnią i rzetelną pracę i służbę w Policji, które zostały przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych o nadaniu odznak "Zasłużony Policjant", wyróżniono 12 policjantów garnizonu jeleniogórskiego. Odznaki wręczył nadinsp. Tomasz Trawiński w asyście insp. Zbigniewa Markowskiego. Ponadto jeleniogórscy funkcjonariusze zostali uhonorowani nagrodami ufundowanymi przez władze samorządowe i administracyjne, Ministra Spraw Wewnętrznych - jedna nagroda, Komendanta Głównego Policji – 14 nagród oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu – 10 nagród a także Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze – 30 nagród.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie Certyfikatów Bezpieczna Przestrzeń Szkolna czterem placówkom oświatowym przez Prezydenta Jeleniej Góry i Starostę Jeleniogórskiego oraz Komendanta Miejskiego Policji. Starosta powiatu jeleniogórskiego Anna Konieczyńska uhonorowała także upominkami rzeczowymi dwie funkcjonariuszki, które są instruktorkami w programie prewencyjnym: „Bezpieczna w swojej gminie”.

Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze podziękował za wsparcie działań prewencyjnych i wręczył listy gratulacyjne: Marianowi Piaseckiemu – Park Miniatur Dolnego Śląska w Kowarach, Jerzemu Wolskiemu prezesowi Zarządu MZK w Jeleniej Górze oraz Sławomirowi Czubakowi - naczelnikowi Karkonoskiej Grupy GOPR w Jeleniej Górze. Prezes Dolnośląskiego Zarządu Wojewódzkiego SEiRP wręczył Komendantowi Miejskiemu Policji w Jeleniej Górze list gratulacyjny z okazji dzisiejszego Święta.

Staramy się godnie uczcić Święto Policji. To nie tylko odznaczenia, ale i czas refleksji, zadumy, o naszych poprzednikach, o bohaterskich policjantach zamordowanych w 1940 roku przez NKWD, o naszych kolegach, którzy zginęli na służbie. Zdajemy sobie sprawę, że nie jesteśmy organizacją doskonałą – cały czas musimy się uczyć i wyciągać wnioski z błędów. Nie pracujemy, a służymy – powiedział nadinsp. Tomasz Trawiński, który podkreślił, że każdej doby dolnośląscy policjanci podejmują ok. 1500 interwencji oraz 80-100 zatrzymywanych sprawców na gorącym uczynku.

- Niestety wychowałem się w czasach, kiedy widok patrolu policji to był dreszcz na plecach. W tej chwili widzimy policjantów i witamy się z nimi. Miarą akceptacji społecznej jest zabawa sylwestrowa, kiedy to po złożeniu życzeń na Placu Ratuszowym tłum rzuca się na policjantów, żeby im złożyć życzenia i ich wycałować – powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry, który dziękował funkcjonariuszom m.in. za wzorowe zabezpieczanie demonstracji.

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
855
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group