Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 6229
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nagrody i awanse dla policjantów

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 26 lipca 2017, 14:41
Aktualizacja: Piątek, 28 lipca 2017, 8:33
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Dzisiaj (26.07) w Zdrojowym Teatrze Animacji w Jeleniej Górze odbyły się uroczyste obchody Święta Policji. Policjanci tradycyjnie otrzymali nagrody i awanse oraz mnóstwo życzeń.

W ceremonii wziął udział komendant wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Tomasz Trawiński, a także dyrektor Biura Logistyki KGP w Warszawie, mł. insp. Małgorzata Borowik, wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak, posłanka Zofia Czernow, przedstawiciele biura senatora Krzysztofa Mroza i wiceminister edukacji Marzeny Machałek, prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła, starosta powiatu jeleniogórskiego Anna Konieczyńska, kapelan jeleniogórskiej Policji Zbigniew Kulesza, przedstawiciele powiatowych, miejskich i gminnych władz samorządowych, przedstawiciele Sądu i Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, przedstawiciele służb mundurowych oraz zaproszeni goście i rodziny.

Przybyłych gości przywitał komendant miejski Policji w Jeleniej Górze insp. Zbigniew Markowski, który podziękował funkcjonariuszom i pracownikom Policji za ich codzienną służbę i pracę. Zapewnił, że jeleniogórska Policja dokłada wszelkich starań by mieszkańcy mogli czuć się bezpiecznie. Podziękowania skierował również do rodzin policjantów i pracowników Policji, za cierpliwość i zrozumienie uciążliwości dnia codziennego, wynikających ze służby i pracy ich bliskich.

W trakcie uroczystości, komendant wojewódzki nadinsp. Tomasz Trawiński oraz komendant miejski w Jeleniej Górze insp. Zbigniew Markowski wręczyli akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. W tym roku, nominacje na wyższe stopnie policyjne otrzymało 82 policjantów, z czego jeden funkcjonariusz w korpusie oficerów, 36 w korpusie aspirantów, 36 w korpusie podoficerów oraz 9 w korpusie szeregowych.

Następnie wojewoda wręczył siedem medali za długoletnią i rzetelną pracę i służbę w Policji, które zostały przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych o nadaniu odznak "Zasłużony Policjant", wyróżniono 12 policjantów garnizonu jeleniogórskiego. Odznaki wręczył nadinsp. Tomasz Trawiński w asyście insp. Zbigniewa Markowskiego. Ponadto jeleniogórscy funkcjonariusze zostali uhonorowani nagrodami ufundowanymi przez władze samorządowe i administracyjne, Ministra Spraw Wewnętrznych - jedna nagroda, Komendanta Głównego Policji – 14 nagród oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu – 10 nagród a także Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze – 30 nagród.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie Certyfikatów Bezpieczna Przestrzeń Szkolna czterem placówkom oświatowym przez Prezydenta Jeleniej Góry i Starostę Jeleniogórskiego oraz Komendanta Miejskiego Policji. Starosta powiatu jeleniogórskiego Anna Konieczyńska uhonorowała także upominkami rzeczowymi dwie funkcjonariuszki, które są instruktorkami w programie prewencyjnym: „Bezpieczna w swojej gminie”.

Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze podziękował za wsparcie działań prewencyjnych i wręczył listy gratulacyjne: Marianowi Piaseckiemu – Park Miniatur Dolnego Śląska w Kowarach, Jerzemu Wolskiemu prezesowi Zarządu MZK w Jeleniej Górze oraz Sławomirowi Czubakowi - naczelnikowi Karkonoskiej Grupy GOPR w Jeleniej Górze. Prezes Dolnośląskiego Zarządu Wojewódzkiego SEiRP wręczył Komendantowi Miejskiemu Policji w Jeleniej Górze list gratulacyjny z okazji dzisiejszego Święta.

Staramy się godnie uczcić Święto Policji. To nie tylko odznaczenia, ale i czas refleksji, zadumy, o naszych poprzednikach, o bohaterskich policjantach zamordowanych w 1940 roku przez NKWD, o naszych kolegach, którzy zginęli na służbie. Zdajemy sobie sprawę, że nie jesteśmy organizacją doskonałą – cały czas musimy się uczyć i wyciągać wnioski z błędów. Nie pracujemy, a służymy – powiedział nadinsp. Tomasz Trawiński, który podkreślił, że każdej doby dolnośląscy policjanci podejmują ok. 1500 interwencji oraz 80-100 zatrzymywanych sprawców na gorącym uczynku.

- Niestety wychowałem się w czasach, kiedy widok patrolu policji to był dreszcz na plecach. W tej chwili widzimy policjantów i witamy się z nimi. Miarą akceptacji społecznej jest zabawa sylwestrowa, kiedy to po złożeniu życzeń na Placu Ratuszowym tłum rzuca się na policjantów, żeby im złożyć życzenia i ich wycałować – powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry, który dziękował funkcjonariuszom m.in. za wzorowe zabezpieczanie demonstracji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz

~komuna wróciła 26-07-2017 15:44
w tym to oni są najlepsi,akademie,parady,ordery.
~ 26-07-2017 15:56
Dziewczynka bardzo ładnie śpiewała.
~Gość 26-07-2017 15:58
Odpie......... sie kolego od Policji. Co Ty od nich chcesz, ciekawe gdzie będziesz dzwonił jak \ci stanie się krzywda i będziesz potrzebował pomocy, co ciekawe gdzie? Oni są i chwała im za to. Brawo Policja. Jakoś normalni ludzie mają szacunek i są wdzięczni za ich pracę, tylko pie... patolnia wiecznie niezadowolona bo kraść nie może... panowie i panie z okazji waszego święta wszystkiego najlepszego.
~Bambo 26-07-2017 17:16
To jakaś nowa bezsensowna akcja Policji - jak te z których nie a...lizowane są statystyki?
~Niestety 26-07-2017 17:34
Może do policji już trafiają mądrzejsi, ale tak jak w sądach..pewne złe nawyki ciągną się od komuny, mimo nowych naborów. Dlatego policjanta witam, ale też włączam dyktafon.
~Dr Watson 26-07-2017 18:52
No cóż, jeszcze nigdy się nie zdarzyło, żeby wszyscy byli mniej więcej podobnego zdania w tej kwestii. I tak jak słusznie zauważa "Gość", gdy dzieje się komuś krzywda zapomina nagle o swoim fałszywym i niesprawiedliwym podejściu do służb mundurowych. Nie tylko Policja ma swoje święto, na które po całym roku swojej pracy na pewno zasłużyła. Więc wszystkiego najlepszego Panie i Panowie Policjanci.
~ja 26-07-2017 19:05
A w Jeleniej Górze jest policja??? jakoś nie zauważyłam
~cpuny z Piechowic 26-07-2017 19:24
teraz zanymy wasze ryje s..rwysyny!!!
~kora 26-07-2017 19:40
nie potrzeba nowych zdjęć można opublikować z poprzednich lat.
~djdidh 26-07-2017 19:48
H.W.D.P !!!
~Bambo do Dr Watson 26-07-2017 20:19
No niestety zdarzyło mi się... I co?... Tak jak ty dałbyś sobie uciąć rękę. No i ja został bym bez ręki. Postępowanie umorzyli z uwagi z uwagi na brak znalezienia sprawcy pomimo, że sam sugerowałem od czego mają zacząć. Najlepszym w moim odczuciu było by posiadanie "spluwy" w domu. Mój dom jest moją twierdzą, a nieproszony gościu wchodzący przez okno musiał by się liczyć z tym, że spadnie z dziurą w czterech literach... Ale to zmiana świadomości ludzi.. Uważam, że przestępców trzeba pałą w łeb (mówiąc sloganem). Nie można Policji ograniczać praw. Ale np. okresowe akcje z cyklu: "pierwszy na drodze", "ściągnij nogą z gazu", itd bez a...lizy statystyk są bez sensu.. Myślę, że tego nie robią, tylko się odznaczają. Myślę, że chcesz liczyć na kogoś?. Licz na siebie jest usprawiedliwione.
~olo2580 26-07-2017 22:29
a pobożna machałkowa po co tam?????? jarek spuścił ze smyczy?
~Jel.. 26-07-2017 23:33
no cóż tylko tyle zatrzymanych jak im to się udało ?Popieram ~Bambo do Dr Watson w 100% niecały tydzień dochodzenia i też mi tak napisali nawet nie zapytali czy podejrzewam kogoś a bandziory byli jak na tacy.
~Jel.. 26-07-2017 23:35
jelonka a za chwilkę po moim upomnieniu będzie mój komentarz?zaczynacie mnie wkurzać i zacznę brzydko pisać
~co by nie mówić 27-07-2017 7:19
Policja jest teraz w bardzo trudnej sytuacji. Staje się bardziej niż dotychczas narzędziem politycznym. Napawa to tym większym niepokojem, że wiemy kto teraz stoi na czele Policji i Państwa. POLICJANCI !! nie macie lekko, ale to nie będzie trwało wiecznie. Na razie DZIĘKUJEMY.
~r 27-07-2017 8:38
Olo..Posługiwanie się aluzjami do nazwiska świadczy o niskim poziomie, braku argumentów, nieporadności intelektualnej,k...nizmie , złym wychowaniu etc.
~Rallyaction 27-07-2017 9:04
Dlaczego nikt głośno nie powie że w tym momencie brakuje w Jeleniej 70 funkcjonariuszy !!?? Część zwolniona,niema teraz komu robić....i to jest bezpieczeństwo?
~pff 27-07-2017 9:15
Mam wiele sympatii dla tej formacji , jednak gołym okiem widać mizerię kadrową, w Jeleniej Górze jest po prostu niewielu policjantów. Inna sprawa to jakość kadry dowódczej.Najbardziej eksponowane stanowiska- komendanta miejskiego, czy szefa największego komisariatu na Armii Krajowej - bardzo ok, fajni, młodzi energiczni goście .Reszta szefostwa to , delikatnie mówiąc ,nie do końca przez kogos przemyślane decyzje personalne. Albo krótka kołdra.
~nara 27-07-2017 11:34
Koryto pisowskie nagradza! wiadomo! jak będą potrzebni to jarej i antek spuszczą ze smyczy!
~ 27-07-2017 12:32
Sosulska znowu za dużo czasu spędziła przed lustrem. Kobieto, nie rób z siebie drugiej Bagrowskiej. Już i tak niektórzy mówią, że wyglądasz jak Daniec. Po co kombinujesz tyle z tymi brwiami i oczami. Czasem mniej, znaczy lepiej.
~PO 27-07-2017 22:46
Zdjęcie 22 Pokazuje jakich mamy ZAJEFAKEMBISTYCH MILICJANTÓW hahahhhaahahaahhh
~o 28-07-2017 0:24
Płaszczak liże wiernych !!!
~p 28-07-2017 0:27
Płaszczak liże wiernych !!!
~bobas 29-07-2017 0:38
k..wa,drugi raz z rzędu pomijają mnie przy podziale nagród.Nie wiem czemu,może wykryłem za mało spraw może za alkohol w pracy,nie wiem co robić chyba muszę wyjawić, tajemnicę że do pana M.Papały strzelał nie złodziej samochodów Patyk tylko Ś.P Kambodża z Jel.G.
~bobas 29-07-2017 0:43
Ale skąd wiedzą,że alkohol chowam w miodzie i robię sobię izotoniki .Musieli mnie obserwować.
~Darek z Wrocławia 30-07-2017 17:14
W sobotę ok. godz. 4: 00 ( Olszyna dolna ) miał miejsce napad na kierowce busa...- kierowca dał rade... Policja stała pod wiaduktem w J. Górze ( ZREMB ) zamiast jechac w kierunku zdarzenia...
~Uuu 31-07-2017 20:20
Za nasze wypracowane pieniądze a renty emerytury biedne a im za co nagrody do marketu niech idą pracować to aobaczą ciężką prace a nie bić babunie 82 letnie żenada.
~mieszkanka 3-08-2017 15:47
wczoraj w srode 2 sierpnia o 18.godz jechal na motorze szaleniec ul. k.miarkimysle ze 200 na godz.nawet nie zatrzymal sie na skrzyzowaniu gdzie jest stop po 20 min. jechal zgprzelecka na rondzie w kierunku szklarskiej poreby gdzie byla policja przeciez dostali odznaczenia za dobra prace chyba swietowali zamiast poilnowac rajdowcow moze nie zabil nikogo udalo sie.niewiadomo najlepiej byloby zeby mu spadl kask razem z g l o w a.!!!!!!!!
~cierpliwości 3-08-2017 16:38
Teraz nagrody a po PiSie reżymowcom odbierze się emerytury!
~ 5-08-2017 18:14
psy służą, wilki są wolne
~ 6-08-2018 12:26
Z własnego doświadczenia wiem, że to jest nie ta FIRma co powinna być,za mało mają uprawnień.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group