Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 7480
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świeradów Zdrój: Nadleśnictwo buduje wieżę widokową

Środa, 9 października 2019, 7:03
Aktualizacja: Piątek, 11 października 2019, 10:37
Autor: WAC
Świeradów Zdrój: Nadleśnictwo buduje wieżę widokową
Fot. Nadleśnictwo Świeradów
Staraniem Nadleśnictwa Świeradów już w listopadzie zostanie oddana do użytku wieża widokowa na szczycie Czerniawskiej Kopy.

Powstająca wieża widokowa wykonana będzie z wytrzymałego drewna modrzewiowego i posiadać będzie dwa tarasy widokowe. Jej wysokość to 15 metrów. Równocześnie pomieści około 20 osób. Obok wieży powstanie miejsce do wypoczynku i stojaki na rowery, co ma znaczenie z uwagi na bliskie sąsiedztwo ścieżek rowerowych.

Budowa wieży widokowej na Czerniawskiej Kopie odbywa się w ramach transgranicznego projektu „Przygoda w górach”, dofinansowanego z Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020 – Wspólne dziedzictwo naturalne i kulturowe,. Ma on służyć przedstawieniu dziedzictwa naturalnego i kulturowego Gór Izerskich, ale także Gór Żytawskich. Partnerem projektu jest niemieckie miasto Zittau.

W ramach tego samego projektu, w lipcu została oddana do użytku wiata turystyczna, będąca zwieńczeniem ścieżki edukacyjnej na górze Zajęcznik. Łatwo do niej trafić poruszając się zielonym lub czarnym szlakiem turystycznym. Trzecim elementem „Przygody w górach”, scalającym wszystkie inwestycje po obu stronach granic, będzie ścieżka turystyczna, przebiegająca po fragmencie nieczynnego już toru bobslejowego. Stanie się dużą atrakcją dla spacerujących czarnym szlakiem turystycznym, oraz alternatywą dla czerwonego szlaku. Zawierać w sobie będzie trzynaście punktów, które opowiedzą o sporcie, budownictwie, przyrodzie i historii Gór Izerskich i Żytawskich. Na ścieżkę leśnicy zapraszają wiosną 2020 roku.

Bardzo nam zależy na tym, aby turystyka nie zakłócała naturalnego tętna przyrody - mówi Barbara Rymaszewska z Nadleśnictwa Świeradów. - Chcemy zapewnić jak najwięcej atrakcji na istniejących już szlakach turystycznych, jednocześnie przekazując najciekawsze informacje w przystępny sposób. Spacer po nowych atrakcjach uatrakcyjni aplikacja mobilna, zawierająca rozszerzone informacje, audiodeskrypcja dla osób niedowidzących oraz zestaw scenariuszy zajęć do przeprowadzenia lekcji przez nauczycieli - dodaje.

Twoja reakcja na artykuł?

29
91%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group