Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 10335
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Na wodne kłopoty – Stanisław Dziedzic

Sobota, 6 lutego 2010, 8:11
Aktualizacja: Niedziela, 7 lutego 2010, 8:32
Autor: Ania
REGION: Na wodne kłopoty – Stanisław Dziedzic
Fot. TEJO/Archiwum
Były szef „Wodnika” i eks–dyrektor kowarskiej „dywanówki” w latach jej prosperity, został prezesem Karkonoskiego Systemu Wodociągów i Kanalizacji. Dotychczasowi prezesi, Lesław Kowalczyk i Daniel Szatkowski złożyli wypowiedzenie z pełnionych funkcji. Sprawą byłego zarządu zajmie się rzecznik finansów publicznych. Stanisław Dziedzic ma przeanalizować sposób naliczania nowych taryf.

O spółce głośno się zrobiło po koniec ubiegłego roku. Gminy członkowskie: Mysłakowice, Kowary i Podgórzyn nie zgodziły się na podwyżkę taryf. W ich ramach za dostarczanie wody i ścieków w tych samorządach trzeba byłoby płacić o 100,a nawet 150 procent więcej niż dotychczas. Burmistrz miasta nad Jedlicą, Mirosław Górecki i wójt Podgórzyna, Anna Latto jako pierwsi zakwestionowali sposób naliczania nowych taryf. Obecny prezes KSWiK, Stanisław Dziedzic na początku swej kadencji wziął pod lupę właśnie ten problem.

- Zajmuję się przede wszystkim tymi sprawami, które wymagają najszybszej interwencji. Należy do nich m. in. określenie taryf dla poszczególnych gmin. Muszą one być gotowe do 19 lutego – mówi Dziedzic. - Ważne jest także opracowanie wieloletniego planu inwestycyjnego na lata 2010-2013. Poczynamy także starania do wprowadzenia drugiego etapu z Funduszu Spójności – dodaje.

Lesław Kowalczyk ma trzymiesięczny okres wypowiedzenia umowy o pracę, jego bieg rozpoczął się 1 lutego. Daniel Szatkowski obecnie choruje i przebywa na zwolnieniu lekarskim. Najprawdopodobniej więc jego umowa zostanie rozwiązana, po tym jak wróci do pracy.

Ryszard Brzozowski, przewodniczący Rady Nadzorczej podkreśla, że system karkonoski realizuje zadania inwestycyjne z dużych środków unijnych, dlatego też musi być sprawnie zarządzany – nie może być tak, że zarząd spółki której właścicielem są gminy wchodzi z nimi w układy konfliktowe – zaznacza.

Problem stanowią też oddziały KSWiK, przynoszące straty. Z tą kwestią również będzie musiał się zmierzyć nowy prezes, który spółką będzie zarządzał jednoosobowo. Poza tym zajmie się najprawdopodobniej renegocjacją umowy za hurtowy odbiór i oczyszczanie ścieków z terenu Karpacza oraz sprawdzenie tej, związanej z nieodpłatnym korzystaniem sieci wodno-kanalizacyjnej Osiedla Słoneczna Dolina w Staniszowie.

O czynnościach byłego zarządu, które mogły naruszać dyscyplinę finansów publicznych, zostanie poinformowany rzecznik finansów publicznych przy Regionalnej Izbie Obrachunkowej we Wrocławiu. Taką decyzję podjęła Rada Nadzorcza KSWiK. Brane jest tu m.in. pod uwagę dostarczanie materiałów do eksploatacji sieci oraz usługi, w tym kapitalny remont obiektu nie będącego własnością spółki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
887
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
Kultura
Wykłady pani profesor i pana doktora
 
Kultura
Pokój zwierzeń w BWA
 
Aktualności
Festyn w Mysłakowicach
 
Karkonosze
Śnieżka – widokowo najlepsza miejscówka w Polsce?
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group