Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 6408
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Na urodziny dostali wóz bojowy

Sobota, 31 stycznia 2009, 8:58
Aktualizacja: 8:59
Autor: Marcin Kaszuba Lwówek Śląski Net
REGION: Na urodziny dostali wóz bojowy
Fot. M. Kaszuba
Obchody 10–lecia działalności Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim zbiegły się z uroczystością przekazania lwóweckim strażakom nowoczesnego wozu bojowego SH–24. To specjalistyczny podnośnik hydrauliczny wraz z 24–metrową drabiną.

Przekazanie samochodu wraz z uroczystościami jubileuszowymi, które odbyły się przed siedziba tutejszej komendy przy ul. Sikorskiego, miały bardzo podniosły charakter. Ofiarowanie kluczyków do nowego samochodu przypadło staroście Arturowi Zychowi i zastępcy komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg Zbigniewowi Klimie. Nad całą ceremonią czuwał dziekan lwówecki ks. Krzysztof Kiełbowicz, który poświęcił nowy wóz bojowy.

Licznie zgromadzeni goście mieli okazję zapoznać się z parametrami techniczno-eksploatacyjnymi otrzymanego sprzętu, a także przypatrywali się prowadzonym działaniom ratowniczym przy wykorzystaniu otrzymanego samochodu.

Po zakończeniu ceremonii wszyscy goście zostali zaproszeni przez komendanta powiatowego mł. bryg. Arkadiusza Motylskiego do świetlicy, w której odbyła się multimedialna prezentacja oraz przedstawiono bilans całego dorobku Komendy Powiatowej PSP przez 10 lat funkcjonowania.

Po dokonaniu oceny osiągnięć szef strażaków złożył podziękowania za wieloletnią pomoc starostom i burmistrzom miast z terenu powiatu lwóweckiego, a także przedstawicielom zakładów pracy i instytucji funkcjonujących na terenie działania miejscowej komendy. Podziękował też komendantowi wojewódzkiemu oraz strażakom ochotnikom. Podkreślił, że to co osiągnięto w zakresie poprawy stanu bezpieczeństwa, nie byłoby możliwe bez wielkiego zaangażowania wyżej wymienionych, a także wielu innych, którym bezpieczeństwo mieszkańców i mienia leży na sercu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group