Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 9286
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Na urodziny dostali wóz bojowy

Sobota, 31 stycznia 2009, 8:58
Aktualizacja: 8:59
Autor: Marcin Kaszuba Lwówek Śląski Net
REGION: Na urodziny dostali wóz bojowy
Fot. M. Kaszuba
Obchody 10–lecia działalności Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim zbiegły się z uroczystością przekazania lwóweckim strażakom nowoczesnego wozu bojowego SH–24. To specjalistyczny podnośnik hydrauliczny wraz z 24–metrową drabiną.

Przekazanie samochodu wraz z uroczystościami jubileuszowymi, które odbyły się przed siedziba tutejszej komendy przy ul. Sikorskiego, miały bardzo podniosły charakter. Ofiarowanie kluczyków do nowego samochodu przypadło staroście Arturowi Zychowi i zastępcy komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg Zbigniewowi Klimie. Nad całą ceremonią czuwał dziekan lwówecki ks. Krzysztof Kiełbowicz, który poświęcił nowy wóz bojowy.

Licznie zgromadzeni goście mieli okazję zapoznać się z parametrami techniczno-eksploatacyjnymi otrzymanego sprzętu, a także przypatrywali się prowadzonym działaniom ratowniczym przy wykorzystaniu otrzymanego samochodu.

Po zakończeniu ceremonii wszyscy goście zostali zaproszeni przez komendanta powiatowego mł. bryg. Arkadiusza Motylskiego do świetlicy, w której odbyła się multimedialna prezentacja oraz przedstawiono bilans całego dorobku Komendy Powiatowej PSP przez 10 lat funkcjonowania.

Po dokonaniu oceny osiągnięć szef strażaków złożył podziękowania za wieloletnią pomoc starostom i burmistrzom miast z terenu powiatu lwóweckiego, a także przedstawicielom zakładów pracy i instytucji funkcjonujących na terenie działania miejscowej komendy. Podziękował też komendantowi wojewódzkiemu oraz strażakom ochotnikom. Podkreślił, że to co osiągnięto w zakresie poprawy stanu bezpieczeństwa, nie byłoby możliwe bez wielkiego zaangażowania wyżej wymienionych, a także wielu innych, którym bezpieczeństwo mieszkańców i mienia leży na sercu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
1503
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
10%
Lewice
8%
PiS
24%
PO
35%
Trzecią drogę
8%
Innych
8%
 
Głos ulicy
Zjadłem 6 pączków z nadzieniem owocowym
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Maliny polskie kontra ukraińskie
 
Karkonosze
Wystartowali!
 
Kilometry
Pociągiem do Lwówka za trzy lata
 
Kultura
Baśnie dźwiękiem opowiedziane
 
Kultura
Debata "Między miastem a regionem" w Muzeum Karkonoskim
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group