Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 5611
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Na upały – kąpielisko przy Sudeckiej

Piątek, 10 lipca 2015, 8:35
Aktualizacja: 12:47
Autor: Katarzyna Pruś
Jelenia Góra: Na upały – kąpielisko przy Sudeckiej
Fot. Archiwum Jelonki.com–A. Kieryluk
Wakacje i towarzysząca im często piękna pogoda nie zachęcają do spędzania wolnego czasu w przysłowiowych czterech ścianach. Co jednak robić w centrum miasta, gdy żar leje się z nieba? Jedno z rozwiązań proponuje Międzyszkolny Ośrodek Sportu w Jeleniej Górze i przez całe wakacje zaprasza do skorzystania z miejskiego basenu.

Od pierwszego dnia wakacji wszyscy chętni mogą skorzystać z trzech rodzajów basenów mieszczących się na terenie ośrodka przy ulicy Sudeckiej. - Do użytku oddaliśmy dwa duże baseny pięćdziesięciometrowe oraz brodzik dla najmłodszych. Duże baseny mają różne głębokości. Przy wypłyconym dostępna jest wysoka zjeżdżalnia, a przy głębszym wieża do skoków – poinformował nas zastępca dyrektora Tomasz Kluch.
Obiekt czynny jest codziennie od godziny 10.00 do 19.00 i z otwartymi drzwiami czeka na wszystkich do końca sierpnia. Zastępca dyrektora dodaje, że jeśli wrzesień okaże się ciepły i słoneczny, a chętnych do pływania będzie sporo, basen będzie czynny także wtedy. Dla pełnego relaksu można też wypożyczyć sprzęt sportowy czy leżak i wypocząć na terenie wokół basenu.

Niezależnie od pory dnia dzieci do lat trzech oraz osoby powyżej 60. roku życia mogą korzystać z basenu za darmo. Dla pozostałych przewidziane są niemałe zniżki. Uczniowie i studenci mogą kupić bilet ulgowy za 5 zł, a jeśli zdecydują się na wejście po godzinie 16.00 zapłacą jedynie 2,5 zł. Podobne zasady obowiązują w sprzedaży biletów normalnych – do godziny 16.00 zapłacimy 15 zł, po południu cena spada do 6 złotych. Pomyślano także o rodzinach wielodzietnych i dzięki okazaniu Karty Dużej Rodziny bilety ulgowy można nabyć za 2,5 zł, a normalny 7,5zł (po godzinie 16.00 odpowiednio 1,25 zł i 3 zł).

- Ceny nie są wygórowane, jest na pewno taniej niż we Wrocławiu, a jak na miejski basen to nie jest źle. Cena jest odpowiednia, zwłaszcza na studencką kieszeń jest – mówi 20-letni Sergiusz.
Nawet jeśli ktoś nie jest amatorem pływania, nie będzie się tutaj nudził. Można skorzystać z boiska do mini piłki nożnej i siatkówki. Najmłodszym spodoba się zapewne ogródek jordanowski, a starszym stół do ping-ponga czy wielkie szachy i warcaby – wymienia zastępca dyrektora.

Jeśli jednak ktoś woli bierny wypoczynek nad czystą wodą, może rozłożyć się na dość dużym terenie wokół basenu. Miejsce na zadbanym trawniku znajdziemy zarówno w pełnym słońcu, jak i w przyjemnym cieniu drzew. Cały teren jest także dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Jeśli dopadnie nas głód, możemy skorzystać z punktu małej gastronomii. Na miejscu znajdziemy budkę z kebabem, frytkami, słodyczami, napojami i lodami.
W słoneczne i gorące dni basen przeżywa prawdziwe oblężenie, zwłaszcza w weekendy, gdy odwiedzają nas rodziny z dziećmi – mówi ratownik Grzegorz Lis. - Najwięcej jest młodzieży szkolnej w wieku około 13-15 lat – dodaje.

- Tutaj człowiek czuje się bezpiecznie, jest dużo ratowników, czysta i ciepła woda, nikt nic nie kradnie, ogólnie jest bardzo fajnie – twierdzi15-letnia Karolina, która przyszła na basen wraz z grupą kolonijną.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group