Piątek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 10498
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Na sportowo w „Mechaniku”

Wtorek, 26 listopada 2013, 7:19
Aktualizacja: Środa, 27 listopada 2013, 7:08
Autor: Mea
Jelenia Góra: Na sportowo w „Mechaniku”
Fot. Mea
– Promujemy sportowy tryb życia, zachęcamy do uczestniczenia w zajęciach wychowania fizycznego – podkreślali uczestnicy konkursu „Sportowcy Ziemi Jeleniogórskiej” zrealizowanego w ramach projektu „Moja Mała Ojczyzna Sudety Zachodnie”. Zmagania sportowe odbyły się wczoraj (25.11.) w sali sportowej ZST „Mechanik” w Jeleniej Górze i wpisały się w ogólnopolską kampanię Ministerstwa Sportu i Turystyki „Stop zwolnieniom z WF–u.

We wczorajszej rywalizacji uczestniczyli opiekunowie i uczniowie z ośmiu szkół: Liceum Ogólnokształcące nr 2 im. C.K. Norwida, Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystycznych, Zespół Szkół Elektronicznych i Gimnazjum nr 3, Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych, Zespół Szkół Przyrodniczo-Usługowych oraz organizator Zespół Szkół Technicznych "Mechanik".

- Spotkanie miało zintegrować uczniów z różnych szkół podczas sportowej rywalizacji oraz przybliżyć sylwetki znanych sportowców zamieszkujących Kotlinę Jeleniogórską: Izabelę Daniło, Sylwię Bogacką – Strzelecką, Maję Włoszczowską, Tomasza Kałużnego, Egona Myśliwca, Jana Cycha oraz zaproszonego Dariusza Kruczkowskiego – powiedziała Aneta Palińska, szkolny koordynator projektu „Moja Mała Ojczyzna. Sudety Zachodnie”, która prowadziła konkurs. Wspierali ją nauczyciele wychowania fizycznego: Małgorzata Wieczorek, Kazimierz Hamowski oraz Jolanta Brzozowska.

Wanda Kozyra, dyrektor „Mechanika” przypomniała zebranym, jak ważny jest sport w życiu młodego człowieka. Działania nauczycieli są więc alternatywą dla ogólnego przyzwolenia rodziców na unikanie przez dzieci zajęć wf-u.

Dariusz Kruczkowski, polski lekkoatleta i długodystansowiec opowiedział o swojej przygodzie ze sportem. Potem był test ze znajomości osiągnięć sportowców regionu.
Ostatnim elementem wczorajsze imprezy w „Mechaniku” była sportowa rywalizacja między drużynami poszczególnych szkół.

I miejsce zdobyła drużyna z ZST „Mechanik” w składzie: Wojciech Łozowski i Bartosz Nadolski wraz z opiekunem Kazimierzem Hamowskim uzyskując 53 pkt. II miejsce zdobyła drużyna z Zespołu Szkół Elektronicznych w składzie: Tomasz Woźniak i Mateusz Dzioba wraz z opiekunem Sylwią Sawicz wywalczając 52 pkt. III miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w składzie: Paweł Gackowski, Dariusz Małenda wraz z opiekunem Wojciechem Smykowskim – 51 pkt.
Nagrody sportowe ufundował Tomasz Kałużny właściciel sklepu sportowego oraz Dariusz Kruczkowski – trener TS Regle Szklarska Poręba.

Uczniowie byli zadowoleni z uczestnictwa w konkursie sportowo-naukowym. – Fajne połączenie, bo był test z wiedzy o sportowcach z regionu jeleniogórskiego i część sportowa rywalizacji. Dobrze poradziłem sobie w konkurencji wchodzenia po linie. Ciekawym pomysłem była też współpraca podczas konkurencji z nauczycielami. Poprzez takie działania zachęcamy koleżanki i kolegów do brania udziału w zajęciach wf-u – mówił Paweł Gackowski z II klasy matematyczno-fizycznej w I LO.

- Jest to bardzo fajna zabawa, mam nadzieję, że będzie więcej takich konkursów. Największym wyzwaniem było dla mnie wspinanie się po linie, bo nigdy tego nie robiłam, ale poszło mi dobrze i wspięłam na tę linę, jako jedyna dziewczyna - powiedziała Weronika Tkaczuk z I klasy d ZSEiT.

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1153
Tak
11%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Aktualności
Mieszkańcy z prezydentem
 
112
Zderzenie na Mickiewicza
 
112
Dym z komina
 
112
Akcja "Gruchot"
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group