Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 8986
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Na Polanie praca wre

Czwartek, 1 sierpnia 2019, 8:21
Aktualizacja: Niedziela, 4 sierpnia 2019, 7:35
Autor: Przemek Kaczałko
Szklarska Poręba: Na Polanie praca wre
Fot. DPIN
Zgodnie z zapowiedziami, wykonawca Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej natychmiast przystąpił do robót ziemnych. Przypomnijmy, na zamówienie Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki (spółka Urzędu Marszałkowskiego) inwestycję wykonuje firma PORR, która na realizację zadania o wartości 142 milionów złotych (netto) ma 19 miesięcy.

Inwestycja ma być wsparta ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, ale inwestor, czyli Dolnośląski Park Innowacji i Nauki (spółka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego) stara się również o wsparcie ze środków PFRON i innych źródeł. Część środków ma pochodzić z kredytu. W sumie wartość inwestycji to 142 miliony złotych (netto).

Firmy PORR Polska realizuje m.in takie inwestycje, jak budowa ośrodka treningowego dla Legii Warszawa czy tunel do Świnoujścia.

Na początek będą prace geodezyjne, geologiczne i ziemne - to zaczynamy jeszcze w lipcu. Termin 19 miesięcy jest ambitny i musieliśmy logistycznie poukładać elementy tej skomplikowanej inwestycji. To nie tylko budynek, ale i część kolejowa, sportowa, drogowa - to wszystko musi razem zagrać. W okresie zimowym będziemy się starać wykonywać roboty wewnętrzne i ziemne, które będą możliwe - mówił Piotr Kledzik, który ma nadzieję, że ta inwestycją będzie świetną wizytówką jego firmy.

Dodatkowym udogodnieniem ma być usytuowanie przystanku kolejowego przy samym budynku Dolnośląskiego Centrum Sportu. Mimo trwających prac, imprezy organizowane przez Stowarzyszenie Bieg Piastów będą się odbywać - już wkrótce Rowerowy Bieg Piastów i Letni Bieg Piastów.

Twoja reakcja na artykuł?

44
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
4%
Nudzi
2
4%
Smuci
2
4%
Złości
5
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group