Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6361
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Na podbój Szwajcarki, czyli Wielki Rajd Chrobrego

Piątek, 2 czerwca 2017, 6:39
Aktualizacja: Sobota, 3 czerwca 2017, 5:50
Autor: Koło Chrobrówki/Mikołaj Dygoń
Jelenia Góra: Na podbój Szwajcarki, czyli Wielki Rajd Chrobrego
Fot. Joanna Bialuk
Już po raz kolejny z okazji Dnia Dziecka nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze udali się na wspólną wycieczkę. Towarzyszyli im także rodzice, którzy dysponowali czasem i zapałem do wspólnej wędrówki.

Nauczyciele przygotowali wcześniej trasę przejazdu pociągiem oraz marszu, dostosowaną do możliwości uczniów z klas młodszych. Pierwszym etapem rajdu była podróż pociągiem z Jeleniej Góry do Janowic Wielkich, skąd zaczęła się piesza, trwająca ponad dwie godziny wędrówka do schroniska „Szwajcarka”.

Na miejscu uczniowie mieli do dyspozycji przywieziony ze szkoły sprzęt sportowy, który wykorzystywali do gier i zabaw zespołowych na świeżym powietrzu. Po trudach wędrówki na każdego uczestnika czekała kiełbaska, którą można było samemu upiec w ognisku lub zjeść z grilla.

Spotkanie całej społeczności poza szkołą dostarczyło wielu radości. Podobnie jak w zeszłym roku, pod koniec wycieczki wszyscy jej uczestnicy pozowali do wspólnej, pamiątkowej fotografii. Następnie wyruszono w drogę powrotną do Trzcińska, skąd pociągiem udano się do Jeleniej Góry. Wszyscy poczuli w nogach przebytą trasę, jednak byli bardzo zadowoleni z wycieczki, bo poza smakołykami i napojami w plecakach – zabrali ze sobą dobry humor i mnóstwo uśmiechu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group