Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 7914
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Na placu zabaw będzie nowy sprzęt

Czwartek, 5 lipca 2018, 8:19
Aktualizacja: Piątek, 6 lipca 2018, 14:41
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Na placu zabaw będzie nowy sprzęt
Fot. Przemek Kaczałko
Do połowy lipca najprawdopodobniej zakończą się prace przy montażu nowych urządzeń na placu zabaw w parku na Wzgórzu Kościuszki. Jest to efekt wysokiej aktywności grupy jeleniogórskich mam, które w budżecie obywatelskim na rok 2018 wywalczyły realizację swojego projektu.

Zaniedbany przez miasto plac zabaw od lat wymagał zmiany oblicza i powoli staje się to faktem. W październiku ubiegłego roku grupa jeleniogórskich mam spotkała się z prezydentem, ale na efekty nadal oczekują i nie kryją rozczarowania. Sprawy wzięły w swoje ręce i pierwsze efekty już widać. Budżet Obywatelski na rok 2018 przewidywał jedynie projekty do wartości 50 tysięcy złotych, więc panie nie mogły zrealizować w pełni swoich pomysłów, jednak już zapowiadają udział w kolejnej edycji JBO. Warto wspomnieć, że projekt dotyczący doposażenia placu zabaw na Wzgórzu Kościuszki uzyskał największą liczbę głosów.

Zadanie realizują "Chłopaki z lasu", którzy na początek zdemontowali stare huśtawki, a następnie zabrali się za montaż nowych urządzeń. Jak zapowiadają, planują skończyć do 15 lipca, a może nawet wcześniej.

W ostatnim czasie przy piaskownicy (poniżej placu zabaw) pojawiła się toaleta, ale mamy zaapelowały do władz miasta, aby została ona przestawiona wyżej - na poziom placu zabaw, co wkrótce również ma zostać wykonane.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
353
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group