Poniedziałek, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 4224
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Na placu budowy obwodnicy. Stawiają estakadę nad torowiskiem

Środa, 17 sierpnia 2011, 8:12
Aktualizacja: 16:20
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Na placu budowy obwodnicy. Stawiają estakadę nad torowiskiem
Fot. KC
Najpewniej do czwartku (w zależności od pogody) trwać będą prace przy montażu elementów stalowych estakady nad torami kolejowymi w rejonie ulicy Krakowskiej. – Został sprowadzony dźwig, zdolny unieść kilkusettonowe elementy stalowe – powiedział Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

– Dźwig przyjechał w elementach, osobno samojezdna podstawa, osobno elementy wysięgników, itp. Został na miejscu zmontowany. Prace przy unoszeniu wielkogabarytowych elementów estakady nie powinny przeszkadzać w ruchu, a to z kilku powodów.

Po pierwsze – ten fragment ulicy Krakowskiej nie jest wykorzystywany przez kierowców samochodów, a główne prace dźwigu zaplanowane są na godziny nocne. Ze względów bezpieczeństwa w fazie unoszenia i montażu elementów ruch pociągów będzie całkowicie wstrzymany, a momentami będzie też wyłączone zasilanie sieci energetycznej. Skonstruowanie tej przeprawy jest ważnym elementem w procesie budowy całej obwodnicy i dla tego etapu – rozstrzygające.

Hubert Papaj stwierdził, że jeśli pogoda nie pokrzyżuje planów inwestycji, to może się okazać, że rezerwacja trzech dni na te prace nie będzie potrzebna, bo uda się je zrealizować w dwie doby. I z pewnością jest w interesie wykonawcy, by nie przeciągać tych robót, bowiem każda godzina wynajęcia takiego dźwigu pochłania ogromne kwoty – czytamy w komunikacie jeleniogórskiego magistratu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group