Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 13040
Zalogowanych: 22
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Na pikniku regionalnie, społecznie i z pasją

Sobota, 4 grudnia 2021, 10:05
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Na pikniku regionalnie, społecznie i z pasją
Fot. Przemek Kaczałko
W Galerii Karkonoskiej prowadzonej przez Karkonoską Agencję Rozwoju Regionalnego odbył się III Piknik Ekonomii Społecznej, podczas którego można było skorzystać z oferty przedsiębiorstw społecznych, ale również porozmawiać z ludźmi, którzy nie nastawiają się wyłącznie na zyski. Wśród oferowanych produktów były przede wszystkim rękodzieła, ale również smaczne i ekologiczne produkty regionalne.
Przedsiębiorstwa społeczne są ważne, ponieważ zatrudniamy osoby, które z jakiegoś powodu są wykluczone na rynku pracy, np. są niepełnosprawne, mają "przygodę" z alkoholem, są długotrwale bezrobotne, są emerytami, czy kobietami z grupy defaworyzowanej - podkreśliła Katarzyna Harbul-Bała, prezes Fundacji Boskie Karkonoskie. - Chodzi o to, żeby pobudzić u nich gen przedsiębiorczości, dać wiatr w żagle, aby poradziły sobie na rynku pracy - dodała przedstawicielka fundacji, która zatrudniała m.in. mamę samotnie wychowującą dziecko, czy emerytkę.
W sobotę mamy inaugurację sali, gdzie będziemy nadawać radio internetowe. W poniedziałek zaczynamy nadawać - mówił Mirek Malec z inicjatywy twórczej "Zamek nadaje". - Działamy od wielu lat, ale dowiedzieliśmy się, że możemy uzyskać unijne wsparcie na ekonomię społeczną. Wspieramy inicjatywy twórcze, ale robienie radia to dla nas nowe wyzwanie - dodał popularny "Smalec" z zespołu Ga-Ga Zielone Żabki, który na stoisku oferował również prace artystyczne (malarstwo, rzeźba).
Oferuję albumy, kalendarze, notesy - wszystko przechodzi przez moje ręce. Z wykształcenia jestem fotografem i grafikiem, ale nigdy nie znalazłam albumu, który mi się podobał, więc zaczęłam tworzyć swoje rzeczy. Chwyciło się i to sprzedaję - wyznała Karolina Petrusiewicz z Komsta Tworzy.

Wśród wystawców było m.in. Naturalnie.eco, które oferuje produkty lniane - założyciele mieli swoje problemy w życiu, ale dzięki pracy z nich wyszli i są dumni ze swojego rozwoju. Nie zabrakło też Naszej Fundacji i innych organizacji, które stawiają na ekonomię społeczną. Była też część muzyczna z lokalnymi twórcami.

Jak zapewnia prezes KARR, to nie ostatnia taka inicjatywa w galerii przy ul. 1 Maja w Jeleniej Górze.

Sam dzisiaj miałem okazję zakupić chleb, wyroby z lnu - wszystkich zachęcam do udziału w takiego rodzaju piknikach - kolejny planujemy w okresie świąt wielkanocnych - zapowiada Hubert Papaj, prezes spółki marszałkowskiej.

Organizatorami pikniku byli: Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej dla subregionu jeleniogórskiego, Legnickie Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich, Sudecki Instytut Rozwoju Regionalnego i wspomniany KARR.

Twoja reakcja na artykuł?

5
38%
Cieszy
1
8%
Hahaha
2
15%
Nudzi
1
8%
Smuci
0
0%
Złości
4
31%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
767
Tak
10%
Nie
60%
Zamierzam sobie zrobić
2%
Nigdy sobie nie zrobię
27%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
Wiadomości z miasta
Lodowisko lada dzień
 
112
Autobus w rowie
 
Aktualności
Elektryki ruszają na miasto
 
Polityka
Tym żyje Polska: Warchoł za Ziobrę
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group