Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8038
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Na motocyklu i quadzie

Wtorek, 10 maja 2022, 11:52
Aktualizacja: 11:54
Autor: 112
Powiat: Na motocyklu i quadzie
Fot. Archiwum Policji
Policyjni motocykliści sezon rozpoczęli już kilka tygodni temu. Pełnią służbę zarówno w Jeleniej Górze, jak również w innych miejscowościach powiatu karkonoskiego.
Wykorzystanie do służby zarówno motocykli, jak i quada gwarantuje szybsze dotarcie z pomocą na czas lub niezwłoczne podjęcie adekwatnych działań prewencyjnych, w realizacji których liczy się czas. Jeleniogórscy policjanci oprócz patroli, które realizują z wykorzystaniem standardowych pojazdów służbowych, niejednokrotnie muszą docierać też w miejsca, gdzie nie da się dojechać zwykłym autem. Są to sytuacje wymagające działania między innymi na terenach leśnych, wodnych lub w innych miejscach trudno dostępnych, w tym także z uwagi na niekorzystne warunki pogodowe – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.
Quady umożliwią funkcjonariuszom na skuteczniejsze prowadzenie działań poszukiwawczych za osobami zaginionymi, walkę z kłusownikami lub dyscyplinowanie innych użytkowników tego typu pojazdów i motocykli. Jeleniogórscy policjanci wspólnie ze strażami leśnymi prowadzą działania w różnych miejscach powiatu karkonoskiego, a ich celem jest zatrzymanie jeżdżących crossami i quadami po lasach i górskich szlakach. Motocykliści i osoby jeżdżące quadami poruszający się poza drogami wewnętrznymi, po terenie leśnym, dokonują istotnej szkody przyrodniczej – dodaje Edyta Bagrowska.

Twoja reakcja na artykuł?

19
63%
Cieszy
4
13%
Hahaha
1
3%
Nudzi
1
3%
Smuci
1
3%
Złości
4
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group