Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 5615
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Na ludowo w Gruszkowie

Niedziela, 6 lipca 2014, 8:36
Aktualizacja: Poniedziałek, 7 lipca 2014, 7:32
Autor: Przemek Kaczałko
Powiat: Na ludowo w Gruszkowie
Fot. Przemo
We wsi Gruszków odbyła się druga edycja festiwalu "Ludowe Granie na Gruszkowskiej Polanie". Swoje zdolności wokalne, taneczne i kulinarne zaprezentowało 10 zespołów, które w tradycyjnych strojach przybyły do dawnych Niedźwiedzisk.

- Jest zespół z Niemiec, z którym współpracujemy od kilku lat, jest zespół z Dusznik Wielkopolskich, a także zespoły dolnośląskie. Zależało nam na tym, żeby w tak malutkiej wiosce zorganizować taką imprezę, bo ludowość wywodzi się ze wsi i to na wsi powinny być takie przeglądy - stwierdziła Bożena Krupa, założycielka zespołu Karkonosze, który był organizatorem sobotniej (5.07.) imprezy w Gruszkowie.

- Takie imprezy są bardzo potrzebne. Promujemy w ten sposób polską wieś. Wspieramy takie inicjatywy, bo są potrzebne. Uczymy się ludowości, takiego prawdziwego piękna - powiedziała przewodnicząca Rady Gminy Mysłakowice Teresa Rupniewska.

Przed publicznością zaprezentowali się: Niespodzianka z Tomaszowa Bolesławieckiego, Błękitne Kamizelki z Łagowa, der Kreuzschuher Kerwamusikanten z Bambergu, Smolniczanie ze Smolnika k/Leśnej, Echo z Bolkowa, Bolkowianie, Marzenie Gminy Kłodzko z Żelazna, Niewierzanka z Dusznik Wielkopolskich, a także organizatorzy imprezy - zespół Karkonosze z Mysłakowic.

- Jestem zwolennikiem tego typu uroczystości dlatego, że one bardzo integrują ludzi, którzy tutaj mieszkają - stwierdził starosta jeleniogórski Jacek Włodyga.

Również najmłodsi mieli zapewnione atrakcje. Zabawa w pianie dzięki strażakom z Kowar, a także liczne gry i zabawy z nagrodami, medalami i pucharami sprawiły, że na gruszkowskiej polanie każdy znalazł coś dla siebie. Podobnie jak przed rokiem, zabawa trwała do rana i pozostaje czekać na trzecią edycję festiwalu, który już za rok powróci do Gruszkowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group