Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8692
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Na inaugurację – salwy śmiechu

Niedziela, 30 września 2018, 8:37
Aktualizacja: Wtorek, 2 października 2018, 7:06
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Na inaugurację – salwy śmiechu
Fot. Tomasz Raczyński
Sezon artystyczny 2018/2019 w Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze oficjalnie rozpoczęty. W sobotni wieczór (29.09) miłośnicy literatury rosyjskiej mieli okazję spędzić czas zrywając przysłowiowe boki dzięki doskonałej grze aktorów w jednoaktówkach Antona Czechowa – Oświadczyny oraz Niedźwiedź.

Inauguracyjna premiera w Norwidzie to efekt współpracy jeleniogórskiego teatru z reżyserem z Gruzji, dla którego był to debiut w Polsce, ale literaturę rosyjską zna doskonale.

- Pracowaliśmy z reżyserem od czerwca i mam nadzieję, że z dobrym efektem. Czechow jest genialny - to się samo gra - powiedziała Marta Kędziora, która zagrała Nataszę.
- Czechow zawsze jest aktualny, a współpraca z aktorami z Jeleniej Góry była znakomita. Pracowałem z sześciorgiem aktorów - indywidualistów i to było świetne doświadczenie - podkreślił Turgay Velizade. - Pochodzę z Azerbejdżanu, a studiowałem i mieszkam w Gruzji. Dobra literatura zawsze się obroni, niezależnie od języka - rosyjskiego, azerskiego czy polskiego. To było świetne połączenie - ocenił po premierze reżyser.
- Wspaniała gra aktorów, bardzo udana premiera. Życzyłbym sobie więcej takich spektakli - rozrywkowych, dla humoru. Zwłaszcza sztuki Czechowa, Gogola - ocenił po przedstawieniu jeden z zachwyconych widzów.

Niedźwiedź. Oświadczyny
Autor: Anton Czechow
Reżyser: Turgay Velizade
Scenografia: Sara Sulej
Kostiumy: Sara Sulej
Opracowanie muzyczne: Turgay Velizade
Występują: Magdalena Kępińska, Marta Kędziora, Jacek Grondowy, Kazimierz Krzaczkowski, Andrzej Kępiński, Bogusław Siwko.

Bilety na kolejne pokazy sztuki Czechowa można nabyć poprzez stronę: teatrnorwida.pl/spektakle/niedzwiedz-i-oswiadczyny/ lub w kasie teatru.

Twoja reakcja na artykuł?

8
57%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
7%
Złości
3
21%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group