Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 4271
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Myśliwy ranny podczas polowania

Sobota, 5 grudnia 2009, 17:55
Aktualizacja: 19:17
Autor: KAM
We Wleniu w czasie zbiorowego polowania, w którym brało udział 17 myśliwych, doszło do nieszczęśliwego wypadku. Postrzelono mężczyznę, który przebywa obecnie w lwóweckim szpitalu i jest operowany.

W czasie polowania w lasach między Wleniem a Pławną 59-letni Ryszard D., mieszkaniec Wlenia zauważył lisa, w kierunku którego oddał strzał. Doszło najprawdopodobniej do rykoszetu i kula trafiła w lewy pośladek myśliwego, który także brał udział w polowaniu. Myśliwi natychmiast powiadomili pogotowie i policję.

– Potwierdzamy, że doszło do takiego zdarzenia. W czasie polowania postrzelony został myśliwy. Mężczyzna przebywa obecnie w szpitalu powiatowym w Lwówku Śląskim. Wszelkie czynności procesowe prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lwówku Śląskim – mówi oficer prasowy KPP Marek Madeksza.

- To był nieszczęśliwy wypadek. W czasie polowania myśliwy, który strzelał do lisa, zrobił to tak jak należy. Kula najprawdopodobniej odbiła się od kości zwierzyny, zmieniła tor biegu i trafiła w innego myśliego. Mężczyzna, który został ranny, nie znajdował się nawet w pobliżu linii strzału. Siedział z boku. Poszkodowany nie pozostanie w szpitalu dłużej niż tydzień - wyjaśnia prokurator Wojciech Moneta.

Policjanci przebadali wszystkich uczestników polowania na zawartość alkoholu we krwi. Myśliwi byli trzeźwi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (60)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group