Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 2700
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: My nie gryziemy, czyli poznaj psi język – dzisiaj na Placu Ratuszowym

Piątek, 11 kwietnia 2014, 10:59
Aktualizacja: 11:50
Autor: Organizator
Dzisiaj (11.04.) przed Ratuszem na Rynku w Jeleniej Górze stanęła wielka amerykańska ciężarówka marki Freightliner, należąca do Fundacji Ewy Naworol, która właśnie rozpoczęła kolejny sezon swojej ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "My Nie Gryziemy" skierowanej do dzieci i młodzieży.

Do godziny 16.00 na pokładzie ciężarówki prowadzane będą otwarte i darmowe prelekcje edukacyjne dla dzieci - bezpieczeństwo obcowania ze zwierzętami i profilaktyka ataków i pogryzień przez psy.

Jak działa zwierzęcy instynkt? Jak czytać ich mowę ciała? Podczas prelekcji będzie można nauczyć się przewidywania zachowań i reakcji czworonogów dyktowanych ich kodem genetycznym i instynktem odziedziczonym po ich dziko żyjących przodkach a także poznać zasady unikania zagrożeń wynikających z
kontaktów ze zwierzętami oraz bezpieczne procedury zachowania się podczas ewentualnego ataku przez psa.

Oprócz mowy zwierząt, dzieci dowiedzą się o czynnikach wpływających na zdrowie i długie życie pupili, o potrzebie dobrego traktowani zwierząt, właściwej pielęgnacji i odpowiednim żywieniu a także o konieczności zachowania czystości podczas spacerów z psem.

Wszyscy słuchacze będą mieli możliwość zadawania pytań dotyczących zdrowia i behawiorystyki psów i kotów na przykładzie zaprzyjaźnionych zwierzaków. Na wszystkie dzieci, które wezmą udział w szkoleniach czekają kolorowe upominki.

- Na prelekcje zapraszamy zarówno tych, którzy są opiekunami czworonogów jak i tych, którzy w przyszłości chcieliby wychowywać zwierzaka i cieszyć się jego zdrowiem i radością – zachęcają organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group