Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 7260
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Muzyczny Ogród Liczyrzepy już jutro

Sobota, 26 lipca 2014, 8:19
Aktualizacja: 8:22
Autor: Krzysztof Tęcza
Region: Muzyczny Ogród Liczyrzepy już jutro
Fot. Organizator
W niedzielę (27.07.) rozpoczyna się XI Muzyczny Ogród Liczyrzepy. Koncert inauguracyjny będzie miał miejsce w Kowarach na placu przed Ratuszem o godz. 20.00. Uroczystość otwarcia Młodzieżowego Festiwalu Operowego w Karkonoszach poprowadzi Małgorzata Mierczak i burmistrz Miasta Kowary Mirosław Górecki. Zaplanowane na ten wieczór wykonania popularnych arii operowych, pieśni, romansów i canzonów mają wprowadzić publiczność w nastrój uniesienia i zadumy.

To jednak będzie dopiero początek wspaniałych występów jakie nas czekają. Festiwal trwać będzie do 10 sierpnia, kiedy to w Pałacu w Bukowcu odbędzie się koncert finałowy pod tytułem: Od opery do musicalu – od Wiednia do Moskwy. Wystąpią wówczas soliści operowi, którym będą akompaniować: Konstantin Odegow, Wladimir Worobiow i Elena Worobiowa. Ostatni koncert poprowadzi Małgorzata Mierczak i Marija Kondratjeva. Podczas tego wieczoru widzowie przeżyją wiele pięknych i emocjonujących chwil utrwalonych szykowaną niespodzianką.

Zanim jednak to nastąpi odbędą się jeszcze kolejne koncerty. 29 lipca na scenie restauracji „Dwór Liczyrzepy” w Karpaczu usłyszymy arie i pieśni kompozytorów rosyjskich, austriackich i amerykańskich. Wykonają je uczestnicy kursu interpretacyjnego „Musical i operetka wiedeńska” pod kierunkiem Franza Langera i Christy Hemetsberger z Agencji artystycznej Sound of Austria oraz prof. Izabeli Jeżowskiej.

Ostatniego dnia lipca w Jagniątkowie odbędzie się IX Międzynarodowy Konkurs Arii z Oper o Karkonoskim Duchu Gór. Nie będzie to jednak jedyne wydarzenie jakie zagości w domu Gerharta Hauptmanna. W dniach 1-3 sierpnia zorganizowano tam Międzynarodowe Warsztaty Operowe. Natomiast w dniu 2 sierpnia, podczas Dnia Otwartych Drzwi w Muzeum Miejskim DGH w Jeleniej Górze (Jagniątkowie) zaśpiewają uczestnicy kursów prowadzonych tak jak poprzednio przez prof. Izabelę Jeżowską oraz Franza Langera i Christy Hemetsberger.

Aby Międzynarodowe Warsztaty Operowe nie poszły na marne ich uczestnicy wystąpią w koncercie muzyki sakralnej jaki zostanie zorganizowany 3 sierpnia w świątyni Wang w Karpaczu Górnym. W dniach 5-7 sierpnia uczestnicy warsztatów oraz wykonawcy festiwalu odbędą próby z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Dolnośląskiej, tak by 8 i 9 sierpnia dać wspólne koncerty. Pierwszy będzie koncertem muzyki operowej. W drugim, aby nie było tak poważnie, oprócz muzyki operowej usłyszymy muzykę operetkową i popularną. Oba koncerty poprowadzi dyrygent Lesław Sałacki.

Muzyczny Ogród Liczyrzepy został zorganizowany przez Międzynarodowe Towarzystwo Artystyczne „Opera Duch Gór” w Karpaczu przy współpracy partnera organizacyjnego jakim jest Związek Gmin Karkonoskich w Bukowcu. Rozmach z jakim zorganizowano tegoroczny Festiwal zawdzięczamy kolejnym współorganizatorom, partnerom i sponsorom. Są to: Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze, Muzeum Miejskie Dom G. Hauptmanna (Jelenia Góra-Jagniątków) – gospodarz kursów wokalnych, Miasto Karpacz, Miasto Kowary i Hotel Relaks. Nie bez znaczenia jest tu także współpraca Agencji artystycznej Sound of Austria (Salzburg) i Agencji artystycznej Un Canto (Tallin).

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group