Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6585
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mural przed stadionem

Wtorek, 2 lipca 2019, 7:32
Aktualizacja: Środa, 3 lipca 2019, 13:21
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Mural przed stadionem
Fot. Przemek Kaczałko
Przed wjazdem na stadion przy ul. Złotniczej pojawił się mural, który odnosi się antycznych sportowców. Autorem malowidła jest Tomasz Wrona, który w przeszłości wykonał już dzieło ozdabiające jeden z budynków na Zabobrzu. Jak zapowiada, to nie koniec jego pomysłów.
W projekcie odniosłem się do antyku, czyli klasyki, która budowała kulturę zachodu. Rysunek jest inspirowany, a nawet w dużej części skopiowany z wazy antycznej - w Grecji czarny pigment był w tamtych czasach najbardziej popularny, więc zrobiłem w ten sam sposób. Dodałem kolor żółty i czerwony w nawiązaniu do barw Jeleniej Góry, a białe (lekko szarawe) jest tło - opowiada Tomasz Wrona, twórca dzieła przy wjeździe na stadion.
Mural został zamówiony przez Termy Cieplickie, a mecenasem projektu jest Prezydent Jeleniej Góry - zaznaczył Tomasz Wrona, który zamiast mianem artysty - nazywa sam siebie "operatorem pędzla".

Niewykluczone, że wkrótce pojawią się kolejne prace autorstwa T. Wrony, który w przeszłości wykonał już tego typu dzieło na budynku przy ul. Noskowskiego 6.

W moim odczuciu jest nieskończony i chcę dodać parę rzeczy. Będzie tam mała niespodzianka z widowiskowym elementem, ale na razie nie będę zdradzać o co chodzi - dodał T. Wrona.

Twoja reakcja na artykuł?

31
84%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group