Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 4754
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Mundurowi na nartach i snowboardzie

Środa, 23 grudnia 2009, 9:15
Aktualizacja: 9:15
Autor: TEJO
Jeleniogórscy policjanci przygotowują się do akcji „Bezpieczne stoki”. Sezon narciarski tuż tuż. Funkcjonariusze na deskach będą pilnowali porządku i bezpieczeństwa na nartostradach.

Do akcji „bezpieczne stoki” zgłosiło się 20 funkcjonariuszy, których wkrótce będzie można zobaczyć na stokach w Karpaczu, Szklarskiej Porębie i na „Łysej Górze” w Dziwiszowie. Ewenementem w skali kraju są policyjne patrole na snowboardzie

– Aby dobrze przygotować się do nadchodzącego sezonu narciarskiego, w miniony poniedziałek policjanci uczestniczyli w szkoleniu w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Jest to niezwykle ważna umiejętność, gdyż bardzo często policjanci jako pierwsi muszą zareagować na zastaną sytuację na stoku — informuje podinsp. Edyta Bagrowska z policji. Policjantów szkolili ratownicy Pogotowia Ratunkowego. Zajęcia prowadził Robert Pietryszyn.

Policyjne patrole narciarskie zwrócą uwagę na sprzęt, który bardzo często narciarze pozostawiają bez opieki. Będą legitymować osoby podejrzanie zachowujące, zwrócą uwagę na kulturę i takt na stoku oraz w kolejkach do wyciągu, a także przypilnują, aby narciarze nie zjeżdżali z wyznaczonych tras i nartostrad.

W przypadku turystów, którzy popełniają wykroczenia policjanci w zależności od sytuacji stosują pouczenia lub będą nakładać mandaty karne. Przykładem może być ukaranie na „Kopie” w Karpaczu” przez patrol narciarski turysty z Niemiec, który niszczył kosodrzewinę. Mężczyzna otrzymał mandat karny w wysokości 200 zł.

Policyjne patrole narciarskie na „Kopie” w Karpaczu funkcjonują już od 6 lat. Na pozostałych stokach Kotliny Jeleniogórskiej – od trzech lat. Jak podkreśla Edyta Bagrowska, od czasu zaistnienia policji na nartostradach, znacznie zmalała liczba przestępstw i wykroczeń tam popełnianych. Stały się incydentalne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group