Niedziela, 19 września
Imieniny: Konstancji, Teodora
Czytających: 5121
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Msza św. z okazji Dnia Strażaka

Piątek, 5 maja 2017, 9:04
Aktualizacja: Sobota, 6 maja 2017, 12:05
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Msza św. z okazji Dnia Strażaka
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (4.05) obchodzony był Międzynarodowy Dzień Strażaka, który uczcili również bohaterowie miasta i powiatu jeleniogórskiego. Tradycyjnie strażacy z PSP i OSP uczestniczyli w mszy św. odprawionej w parafii przy ul. Morcinka w Jeleniej Górze, byli też członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Parafia p.w. Matki Boskiej Królowej Polski i Św. Franciszka z Asyżu w Jeleniej Górze nie jest miejscem przypadkowym, bowiem to właśnie w tym kościele proboszczem jest kapelan jeleniogórskich strażaków ks. Grzegorz Niwczyk. - Na co dzień współpracujemy z naszym kapelanem, a ta msza jest już tradycją – powiedział p.o. komendanta miejskiego PSP bryg. Radosław Fijołek.

Uczestnicy podkreślali, że strażacy muszą dbać nie tylko o formę fizyczną, ale i psychiczną. - Tak to już jest, że zawód strażaka jest blisko duszy. W wielu rejonach Polski tradycją jest wielkanocne trzymanie warty przy grobie Chrystusa przez strażaków – powiedział Jerzy Sładczyk, były komendant miejski PSP.

- Modlimy się o przychylność i dobro dla straży pożarnej – powiedział oficer prasowy KM PSP Andrzej Ciosk, który zapowiada jednocześnie oficjalną uroczystość z okazji Dnia Strażaka, która odbędzie się 16 maja w Jeleniogórskim Centrum Kultury. Strażakom zawsze życzy się tylu powrotów, ile wyjazdów, a czego jeszcze można życzyć służbie, która cieszy się największym zaufaniem w społeczeństwie? - Żeby jak najmniej wyjeżdżali do działań, bo to zawsze ludzka tragedia. Lepiej wylać ten pot na ćwiczeniach, a nie na prawdziwych zdarzeniach – odpowiedział A. Ciosk. - Strażak to nie jest bohater jednej akcji, indywidualista. Musi potrafić działać w zespole – podkreślił Andrzej Ciosk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (80) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group