Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5696
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: MPGK: Śmieci z cmentarzy usuwamy na bieżąco

Środa, 30 października 2013, 7:17
Aktualizacja: Czwartek, 31 października 2013, 7:34
Autor: Angela
Jelenia Góra: MPGK: Śmieci z cmentarzy usuwamy na bieżąco
Fot. Angela
Nasi Czytelnicy oraz radna Rady Miejskiej w Jeleniej Górze Bożena Wachowicz–Makieła apelują do służb o sukcesywne opróżnianie pojemników na odpady na cmentarzach, by nie powtórzyła się sytuacja sprzed roku, kiedy groby tonęły w śmiechach. Wiceprezes MPGK zapewnia, że kontenery opróżniane są na bieżąco, a od czwartku służby będą pracowały we wzmożonym trybie.

- W minionym roku musieliśmy świecić oczami przed rodzinami, które przyjechały na groby naszych bliskich z całej Polski – pisze nasz Czytelnik Adam. – Mam nadzieję, że służby odpowiedzialne za ten stan wyciągnęły wnioski – dodaje.

Radna klubu Razem dla Jeleniej Góry Bożena Wachowicz-Makieła na ostatniej sesji rady apelowała natomiast do prezydenta, by jego służby dopilnowały przed Wszystkimi Świętymi obsługę cmentarzy w tym zakresie.

- Obecnie śmieci ze wszystkich cmentarzy usuwamy systematycznie – zapewnia Jan Pałka, wiceprezes MPGK. – Na starym cmentarzu dostawiliśmy dodatkowych 30 oznakowanych pojemników na odpady, w tym biodegradowalne. W poniedziałek wraz z prezesem skontrolowaliśmy wszystkie nekropolie i wszędzie pojemniki były opróżniane odpowiednio. W czwartek i piątek będą dodatkowe dyżury, a ponadto w czwartek pracownicy będą też zamiatali cmentarze by było czysto tuż przed świętem – dodaje wiceprezes MPGK.

Sprawdziliśmy stary cmentarz w Jeleniej Górze. Jak mówią mieszkańcy, gołym okiem widać, że w tym roku służby się przyłożyły do pracy, ale najgorszy czas jeszcze przed nimi, bo starym polskim zwyczajem, najwięcej ludzi planuje porządkowanie grobów w ostatnim dniu przed Wszystkimi Świętymi czyli we czwartek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group