Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 6732
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Można jechać

Wtorek, 11 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 stycznia 2006, 17:25
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Skończyły się utrudnienia dla kierowców w podgryfowskim Radoniowie.

Od niedawna, zamiast krętą, wąską i niebezpieczną drogą przez wieś, kierowcy mogą jechać prostą szeroką i bezpieczną szosą, omijającą zabudowania.
Obwodnica Radoniowa jest bez zarzutu: są pasy awaryjne, pasy wolnobieżne na podjazdach, a ruch lokalny wyprowadzono poza tę trasę, budując wydzielone dojazdy do pól i zabudowań.

Wszystko to kosztowało 2,5 mln euro (ze środków unijnych Phare).
Radoniowska obwodnica miała być uruchomiona już pół roku temu. Terminy zawalił wykonawca, który przerwał prace. Po dodatkowych negocjacjach ta sama firma kończy budowę, a przy tym musi płacić karę umowną po 1270 euro za każdy dzień opóźnienia, poczynając od 7 kwietnia.

Na obwodnicy Radoniowa jeszcze trwają prace, więc na całym odcinku obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h. Warto o tym pamiętać, bo wykorzystuje to bez litości drogówka - radiowóz ustawia się w końcowej (jadąc od Jeleniej Góry) części obwodnicy i policjanci mają żniwa w październiku.

Oficjalne otwarcie obwodnicy nastąpi pod koniec miesiąca, a nam - kierowcom - pozostaje czekać, kiedy ruszy budowa objazdu Pasiecznika i Chmielenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group