MOS Finepharm Jelenia Góra odpadł z walki o medale

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 26 kwietnia 2008, 16:43
Aktualizacja: 18:25
Autor: Benny
Podopieczne Mirosława Urama przegrały na własne życzenie z Ruchem Chorzów 23:28 i tym samym zaprzepaściły szansę na medal. Szkoda, bo przez większą część meczu zawodniczki Finepharmu MOS prowadziły.

Zaczęło sie dobrze dla jeleniogórzanek, które prowadziły po 20 minutach 9:5.
Kolejne bramki zdobywały Rabczyńska, Latuszek, a obraz gry naszych przypominał pierwszy mecz turnieju gdzie jeleniogórzanki pewnie wygrały z Winnicą.
Do przerwy było 12:6 dla naszych i dziewczyny były już jedną nogą w fazie gry o medale.
Jednak jiekiekolwiek marzenia o medalu rozwiały rywalki jeleniogórzanek, które w drugiej połowie, wolą walki i zdeterminowaniem przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Zaczęło się od mocnego uderzenia, chorzowianki za wszelką cenę chciały doprowadzić do remisu, walczyły o każdą piłkę i ustawiły obronę nie do przejścia.
Jeleniogórzanki nie radziły sobie w defensywie, często faulowały - efektem były mnóstwo rzutów karnych, z których padały kolejne bramki dla rywalek i po 40 minutach gry zrobiło się już tylko 13:10.

Przewaga z pierwszej połowy topniała z minuty na minutę, a co chwilę na ławce kar lądowała kolejna zawodniczka Finepharmu. Mimo tego, gospodynie się trzymały i na 13 minut przed końcem prowadziły trzema bramkami 19:16.
Rywalki nie rezygnowały i jeszcze mocniej przycisnęły.

Dziwnie zachował się też trener Mirosław Uram. W sytuacjach gry gra się nieukłada, a przeciwnik jest na fali, trenerzy biorą czas, aby przerwać dobrą passę przeciwnej druzyny. Opiekun gospodyń zrobił to dopiero, kiedy chorzowianki wyszły na prowadzenie.

Dramat Finepharmu rozpoczął się w 49 minucie. Najpierw czerwoną kartkę otrzymała Bieńko. Rywalki w 53 minucie doprowadziły do remisu, a kolejne dwuminutowe kary otrzymały Rabczyńska i Bielecka. Przy takim obrocie spraw, trudno było myśleć o wygranej.
Potwornie zmęczone jeleniogórzanki nie nadążały już za rywalkami, brakowało skuteczności, mnożyły się błędy i efektem była utrata kolejnych bramek.

Mirosław Uram wziął czas dopiero, gdy Finepharm przegrywał 22:25. Ale było już po meczu. Zawodniczki Finepharmu nie były w stanie nic już zmienić, dodatkowo dały sobie jeszcze rzucić kilka bramek i marzenia o medalu pękły jak balon.
W drugim meczu tej grupy Truso Elbląg wygrał z Winnicą 27:21(11:11) i wraz z Ruchem awansował do dalszej fazy rozgrywek.

MKS MOS Finepharm Jelenia Góra – Zryw Chorzów 23:28 (12:6)
Finepharm: Pałysa – Oreszczuk, Rabczyńska 7 , Murczak 1 , Latuszek 3 , Bielecka 2, Bieńko , Sawicka 1, Konarzewska 9, Dmochowska, Kosmala , Różańska , Szczepańska, Pawliszak.

Jutro (niedziela) podopieczne Mirosława Urama zagrają z czwartą drużyną grupy E - KSS Kielce

~Barnaba 26-04-2008 18:21
Dziewczyny głowa do góry nic się nie stało na jednym czy dwóch przegranych świat sie nie kończy.To jest sport i nie zawsze wychodzi jak by sie chciało.Jutro tez jest dzień i gracie następny meczyk,jesteście w najlepszej ósemce w Polsce i chwała Wam za to.
~Barnaba 26-04-2008 18:35
Do autora artykułu:Piłka ręczna to nie siatkówka że można wziąć czas 2 razy w ciągu seta albo pogadać co przerwe techniczną na spokojnie z zawodnikami.Trener wziął czas kiedy uważał za stosowne koniec kropka i nic w tym dziwnego.
~lodybambino 26-04-2008 22:08
taa jasne. na własne życzenie. dziewczyny były zmęczone i poddenerwowane. i w ogóle przekupili tych sędziów którzy co chwile posyłali nasze na 2 minuty -.- istna bieda. no ale cóż powiedzieć... Może kiedyś będzie lepiej. i tak 3mam za nie kciuki ^^
~do barnaby 26-04-2008 23:06
dobrze napisal kazdy kto ma pojecie o jeleniogorskim szczypiorniaku wie ze uram to ostatnia osoba ktora powinna zajmowac sie reczna!!!od czego jest trener ktory nie potrafi osuszyc glow dziewczynom?a drugra sprawa to taka ze dostal nauczke i jego "team" tez! WIECEJ POKORY DZIECI!!!
~logistyk 27-04-2008 9:27
Droga redakcjo!!!może tak w Finepharmie za dużo M daliscie?Wstyd,że nie wiecie jak sie pisze nazwę firmy, jedynej na naszym terenie, ktora chce i robi coś dla sportu!!
~Ja 27-04-2008 10:04
Akurat trener Uram jest najlepszym trenerem w Jeleniej Górze od szkolenia indywidualnego. Więc nie spinaj się tak kolego powyżej.
~Robin 27-04-2008 10:16
Zazdrościsz chyba gościowi że cokolwiek potrafi zrobić w tym mieście i mam nadzieje że nie Ty bedziesz decydować kto i jak ma prowadzic drużynę.Ja popieram wypowiedzi Barnaby.
~~kibic~ 28-04-2008 0:06
ojj biedne dzieci poczuly sie urazone moja wypowiedzia...jak tak sie znacie na umiejetnosciach Urama no to prosze przyklad jego osiagniec?co potrafil zrobic?a finepharm to nie jedyna firma ktora pomaga sportowca w tym miescie i zobaczymy jak dlugo ZADLUZONY CZARNECKI bedzie dawal kase na sport :] i trzeba bylo widziec jego mine na balkonie jak widzial co wyrabiaja dzieci urama... :]
~** 28-04-2008 18:53
Drogi kibicu.. daj sobie spokój z jakimiś tekstami na temat Urama.. ? I powiedz sam skąd wiesz na ile znasz go i jego umiejętności.. haha przynajmniej coś osiągnął a nie tak jak ty napierdziela na komentarzach i traci sobie czas na taką "porażkę ? " pozdrawiam..
~!!! 28-04-2008 19:02
Zacznijmy od tego... LUDZIE ZASTANÓWCIE SIĘ CO WY WYGADUJECIE... z zespołu, który jeszcze niedawno nic nie było, kompletne ZERO!!! powstał zespół, który zdobył ósme miejsce w kraju!! przecież te dziewczyny są młodsze od pozostałych zespołów... więc nie oczekujmy za wiele!! jeszcze nidawno kazdy z Was pisał i tak nie wejdą do finałów... teraz kiedy weszły i tak nie zdobędą medalu!! czy to ma sens? czy to czysta zazdrość? zastanówmy się nad tym... BRAWO DZIEWCZYNY JESTEŚCIE 8 ZESPOŁEM W POLSCE :* gratulacje dla wszystkich :))
~~kibic~ 29-04-2008 0:14
do "**" dlaczego mam sobie dac spokuj jest to zwykly **** ktory psuje pilke reczna. nigdy nie pogodzil sie ze o treowaniu ekstraklasy to on moze snic i w jego przypadku to jest za duzo. no prosze podajcie mi jakeis jego osiagniecia...czekam!
~nie pisz ~~KIBIC~ skoro nim nie jestes 29-04-2008 17:53
JEZELI NIKT CIEBIE POWYZEJ NIE OBRAZA TO NIE OBRAZAJ INNYCH NA FORUM BO JEST TO OZNAKA BRAKU SZACUNKU I WYCHOWANIA. gdyby glupota miala skrzydla to latalibyscie pod sufitem pomieszczen w ktorych piszecie takie bzdury. wasze komentarze sa na szczescie tylko belkotem ktory nic nie znaczy
~~kibic~ 29-04-2008 19:23
jestem kibicem i to wiernym a co oznacza slowo kibic to uram sie kiedys przeekona!bardzo podobala mi sie gra dziewczyn z chorzowa one pokazaly cos czego dzieci urama nie maja i pewnie nie wiedza co to slowo oznacza - CHARAKTER!
~nie pisz ~~KIBIC~ skoro nim nie jestes 29-04-2008 21:38
wierny to ty mozesz byc swojemu psu. akurat nie pisz nic o CHARAKTERZE bo dojscie przez ciezki cwiercfinal z ktorego 2 druzyny weszly do finalow oznacza bardzo duzo. ojjj zebys sie nie przeliczyl, a poza tym- Słowem pseudokibic (co akurat ciebie dotyczy) określa się zazwyczaj agresywnych widzów, osoby, których "doping" polega na rzucaniu obraźliwych słów zarówno na zawodników jak i sędziów. pozdrawiam WIERNY KIBICU obys ty mial zawsze charakter i nieomylnosc oraz aby cokolwiek co napiszesz kiedys nie obrocilo sie przeciwko tobie.
~~kibic~ 29-04-2008 23:42
a co z Ciebie taki obronca?moze jestes jednym z tych dzieciakow od urama?obiecuje ze juz nie dlugo sie przekonasz kim jestem. jestem wiernym kibicem jeleniogorskiego szczypiorniaka zawsze nim bylem i bede!a jaki te dzieci maja charakter to pokazy w tych meczach!wystarczyla jedna porazka zeby wszystko pospuc wiec kto tu mowi o jakimkolwiek charakterze u tych dzieci!jeszcze musza sie wiele nauczyc zanim beda mogly nazwac siebie szczypiornistkami bo narazie to dzieci ktore probuja grac! :]
~~kibic~ 29-04-2008 23:43
a psem mozesz byc ty ale wierny tobie nie bede :]
~nie pisz ~~KIBIC~ skoro nim nie jestes 30-04-2008 21:57
tssss nie bede sie z toba klocic. pies jest zwierzeciem nie przystosowanym do pisania na klawiaturze ;] sam napisales sobie odpowiedz. nikt ich tutaj nie nazywa szczypiornistkami bo dopiero sie ucza nawykow i gry wiec o co chodzi????? czemu nagle probujesz udowadniac ze te dzieciaki nic nie potrafia skoro BYC SZCZYPIORNISTKA oznacza byc doswiadczona zawodniczka ktora ma za soba pare waznych spotkan i lat poswieconych na trenowanie. weeeez sie zastanow po co wypisujesz takie bzdury i obrazasz innych. no jasne swiat polega tylko na krytyce innych ale oczywiscie nie siebie. akurat ja tutaj wyrazam swoje zdanie ktore nie jest oznaka zazdrosci lub wywyzszania sie za wszelka cene :] i nie musze sie przekonywac kim jestes bo zlewam na takich ludzi ktorzy w ten sposob wypowiadaja sie o innych jakby byli nieomylni lub co najmniej bogami swiata. z mojej strony koncze ta bezsensowna konwersacje, gdyz szkoda mi tracic czasu na komentowanie twoich wypowiedzi.
~!! 30-04-2008 22:22
jeśli nie lubicie pana Urama... to nie znaczy, że jego zawodzniczek też nie !!! przecież powinniście je wspierać... jakie by nie były... :) jeśli uważacie się za kibiców... mam nadzieje ze młode dziewczymy tego nie czytają... bo to tylko uprzykrzyło by im życie!
~~kibic~ 30-04-2008 23:46
buhahaha :] chyba mama pogla ci ulozyc ta piekna wypowiedz!jezeli uwazasz to slucham napisz mi w ktorym momencie sie myle?i bedzie po sprawie tylko zanim cos napiszesz to zastanow sie na ile znasz sprawe "teamu" czyli dzieci i pseudo trenera - urama!i do !! jakiego pana?uram to imitacja trenera a jego zawodniczki to zadufane w sobie dzieci ktore ledwo zaczely grac a juz uwazaja sie za bog wie kogo najlepiej bedzie jak szybko zejda na ziemie i uswiadomia sobie gdzie jest ich miejsce :]
~:) 1-05-2008 10:06
boli cie to ze nie mowia starszym kolezanka "czesc"?