Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 6600
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ region: „Moja Mała Ojczyzna”

Środa, 26 sierpnia 2009, 12:14
Aktualizacja: 12:25
Autor: Angela
JELENIA GÓRA/ region: „Moja Mała Ojczyzna”
Fot. Angela
Poznają zabytki Dolnego Śląska, wezmą udział w imprezach, odwiedzą najważniejsze instytucje kulturalne w Jeleniej Górze, stoczą potyczki międzyszkolne w ramach różnych konkursów i warsztatów – to tylko niektóre z atrakcji i zadań jakie będą czekały na uczestników projektu „Moja Mała Ojczyzna”, który będzie realizowany w jeleniogórskich szkołach ponadgimnazjalnych w najbliższym roku szkolnym.

Dzisiaj w Książnicy Karkonoskiej odbyło się spotkanie, którego celem było uzgodnienie szczegółów realizacji autorskiego projektu „Moja Mała Ojczyzna”. Udział w nim wzięli m.in., Alicja Raczek dyrektor Książnicy Karkonoskiej, Andrzej Mateusiak z PTTK – Sudety Zachodnie, Janina Hobgarska dyrektor Biura Wystaw Artystycznych, Gabriela Zawiła dyrektor Muzeum Karkonoskiego, przedstawiciel DODN – u i wydziału promocji urzędu miasta i inni. Spotkanie prowadziła autorka projektu, Katarzyna Pitera, nauczyciel Zespołu Szkół Ekonomiczno – Turystycznych w Jeleniej Górze.

- Jestem bibliotekarką i rusycystką, ale przede wszystkim z zamiłowania jestem turystką – mówi Katarzyna Pitera, nauczyciel Zespołu Szkół Ekonomiczno – Turystycznych w Jeleniej Górze. Od zawsze kiedy pracowałam z dziećmi wspólnie chodziłam z nimi na wycieczki, niekoniecznie do Pragi czy innych oddalonych miejscowości, ale właśnie tu w najbliższe i najpiękniejsze okolice. Tak zrodził się pomysł projektu „Moja Mała Ojczyzna”, który chcielibyśmy skierować do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, ponieważ oni już niedługo wyjadą z naszej miejscowości by kształcić się i pracować. Chcemy ich wyposażyć w wiadomości i emocje związane z naszym regionem, by potrafili go promować w innych miejscach naszego kraju lub poza jego granicami.
Projekt, będzie realizowany przez najbliższy rok szkolny. Każda ze szkół będzie mogła przygotować własny program jego realizacji.

W ramach zadań uczestnicy m.in. odwiedzą trzy obiekty spośród wymienionych zabytków Dolnego Śląska: w tym zamek Bolków, Bolczów, Wieżę Rycerską w Siedlęcinie, zamek Chojnik, zamek Czocha oraz inne. Wezmą też udział w imprezach np. w Średniowiecznej Osadzie w Kopańcu, Parku Miniatur, Muzeum Kargula i Pawlaka itp. Odwiedzą Biuro Wystaw Artystycznych, Książnicę Karkonoską czy Muzeum Karkonoskie.

Organizatorzy w ramach projektu chcą wręczyć na zakończenie każdemu z uczestników, nowo stworzoną odznakę młodzieżowego przewodnika po ziemi jeleniogórskiej. Na zakończenie, 5-6 czerwca - planowany jest również dwudniowy rajd. Która ze szkół okaże się najlepsza w projekcie dowiemy się natomiast 30 maja.

Szkoły, które chciałyby włączyć się do projektu mogą się zgłaszać do 20 września br.
Wszystkie szczegółowe informacje o projekcie i organizatorach już niebawem pojawią się na bibliotecznej stronie internetowej Zespołu Szkół Ekonomiczno- Turystycznych oraz na stronie Książnicy Karkonoskiej. Od pierwszego września z Katarzyną Piterą można też kontaktować się telefonicznie 075 6423718 wew. 29.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Jelenia Góra zyska na powrocie wojska do miasta?

Oddanych
głosów
1180
Tak
59%
Nie
33%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group