Czwartek, 4 marca
Imieniny: Eugeniusza, Kazimierza
Czytających: 3827
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Mógł zabić 16 sportowców, odpowie przed sądem

Sobota, 25 czerwca 2011, 12:19
Aktualizacja: Niedziela, 26 czerwca 2011, 15:09
Autor: Angela
Region: Mógł zabić 16 sportowców, odpowie przed sądem
Fot. Archiwum
Do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze trafił akt oskarżenia przeciwko 54–letniemu mieszkańcowi Złotoryi, Marianowi M., który 2 kwietnia br. na trasie Karpacz – Jelenia Góra doprowadził do wypadku busa, którym wiózł 16 osobową grupę młodzieży z klubu „Pogoń” w Świerzawie. Kierowca był pijany, miał dwa promile. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Jak ustalił prokurator rejonowy w Jeleniej Górze, który skierował do sądu akt oskarżenia, 54 – letni mieszkaniec Złotoryi, w dniu wypadku przywiózł do Miłkowa grupę młodzieży z klubu „Pogoń” w Świerzawie na mecz piłki nożnej. W trakcie rozgrywek kierowca wypił cztery butelki piwa i butelkę wódki. Mimo tego wsiadł za kierownicę i ruszył z młodzieżą w drogę powrotną.

Kierowca jechał z niedozwoloną prędkością ponad 100 km/h. W pobliżu skrzyżowania z drogą prowadzącą do Mysłakowic zaczął wyprzedzać poprzedzające pojazdy. W pewnym momencie stracił panowanie nad kierownicą i doprowadził do przewrócenia się busa na bok.

W wypadku poważnie ucierpiały trzy osoby, szesnaście pozostałych miało lekkie obrażenia. Kierowca przez cały czas pozostaje w areszcie. Teraz grozi mu od roku do 10 lat więzienia.

Oprócz kary pozbawienia wolności 54 – latek może otrzymać zakaz prowadzenia pojazdów do 10 lat, a także nakaz zapłacenia nawiązki na rzecz poszkodowanych oraz organizacji zajmującej się pomocą poszkodowanym w wypadkach drogowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group