Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 9430
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Mobilny monitoring gotowy do akcji

Czwartek, 15 lipca 2010, 16:43
Aktualizacja: Piątek, 16 lipca 2010, 7:41
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Mobilny monitoring gotowy do akcji
Fot. TEJO
Cztery kamery stacjonarne wewnątrz i jedna obrotowa na zewnątrz, czterokanałowy rejestrator mobilny, dwa monitory 10 i 7” oraz klawiatura sterująca – to nowe wyposażenie terenowego Nissana Pathfindera, pojazdu zakupionego przez miasto do mobilnego monitoringu Jeleniej Góry. Dzisiaj przed jeleniogórskim ratuszem odbyła się jego prezentacja.

Doposażenie specjalistycznego samochodu w nowoczesny sprzęt to kolejny etap monitoringu wizyjnego miasta. W ostatnich dniach samochód terenowy zyskał dwie kamery stacjonarne zamontowane wewnątrz samochodu, które mogą pracować podczas poruszania się pojazdu.

Kolejne dwie kamery podłączone z centrum dozoru w samochodzie za pomocą łącza radiowego posiadają własne zasilanie na minimum pięć godzin. Jedna kamera obrotowa, która może pracować również w nocy, będzie montowana na pięciometrowym maszcie zewnętrznym teleskopowym. Pracę tych urządzeń będzie zapisywał czterokanałowy rejestrator mobilny, a obraz z kamer będzie można oglądać na dwóch monitorach: 10 calowym oraz 7 calowym zainstalowanym w osłonie przeciwsłonecznej. Kamery są sterowane klawiaturą.

Rozłożenie całego systemu i uzyskanie jego gotowości zajmuje niespełna pół godziny, a całość może obsłużyć dwie osoby.
– Nowe wyposażenie zostało zamontowane w samochodzie w tym tygodniu, w przyszłym tygodniu rozpoczną się szkolenia strażników miejskich, którzy będą ten sprzęt obsługiwać. Mobilny monitoring rozpocznie swoją pracę podczas najbliższej imprezy masowej, jest on już gotowy do pracy – mówi Tomasz Dumycz, naczelnik Wydziału Zamówień Publicznych i Obsługi Technicznej Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Nissan Pathfinder, 2,5 dCi, SE natomiast zakupiony już w marcu br. to fabrycznie nowy samochód terenowy wyprodukowany w 2009 roku. Pojazd jest siedmioosobowy i pięciodrzwiowy, z czterocylindrowym silnikiem, zasilany jest olejem napędowym. Jego moc to 171 KM. Ma sześciobiegową skrzynię manualną. Posiada również napęd na cztery koła, pełne wyposażenie bezpieczeństwa, elektroniczną klimatyzację, komputer pokładowy, dodatkowy akumulator 100 h z możliwością doładowania prądem zmiennym.

Maksymalnie może osiągnąć prędkość 180 km/h. Jego koszt to 150 tys. zł, a koszt sprzętu, w który został doposażony to około 60 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group