Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 11451
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mobilizacja przed II turą

Czwartek, 9 lipca 2020, 9:58
Aktualizacja: Niedziela, 12 lipca 2020, 10:12
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Mobilizacja przed II turą
Fot. Przemek Kaczałko
Zwolennicy Andrzeja Dudy spotkali się wczoraj (8.07) na Placu Ratuszowym, by po raz kolejny wyrazić poparcie dla kandydata Zjednoczonej Prawicy na Prezydenta RP. Wśród nich m.in. wiceminister edukacji Marzena Machałek, senator Krzysztof Mróz oraz szef komitetu poparcia prof. Jacek Potocki.
Jesteśmy na finiszu kampanii i chcemy bardzo podziękować za dotychczasową pracę wszystkim, którzy się w nią zaangażowali. Wygrana w tych wyborach ma ogromne znaczenie dla Polski, dla naszego regionu - powiedziała na wstępie Marzena Machałek, której zdaniem wybór Andrzeja Dudy to gwarancja dalszego rozwoju. - Jeleniogórzanie czekają nie tylko na drogę S3, ale także wpięcie do S3. Cieszę się z kolejnej inwestycji - obwodnicy Kaczorowa - dodała M. Machałek.
Prezydentura i dobra współpraca z rządem to likwidacja ubóstwa wśród Polaków, wsparcie polskich rodzin, podniesienie pensji, wolność rodziców, by mogli wybierać w jakim wieku posyłać dzieci do szkół. To trzeba kontynuować - mówiła wiceminister edukacji. - W niedzielę zdecydujemy jaka będzie Polska przez najbliższe 10 lat - dodała pochodząca z Kamiennej Góry posłanka PiS.
Andrzej Duda gwarantuje współpracę z rządem, a to da gwarancję dobrego rozwoju - podkreślił Jacek Potocki z komitetu poparcia A. Dudy.

Wśród uczestników wiecu był również szef jeleniogórskiej Solidarności, który wspominał o spełnieniu większości postulatów z umowy społecznej, którą Solidarność podpisała przed poprzednimi wyborami prezydenckimi.

Pan Trzaskowski nie jest kandydatem niezależnym. Platformie Obywatelskiej nie jest bliżej do pracowników i spraw społecznych - zaznaczył Franciszek Kopeć, przewodniczący Solidarności Ziemi Jeleniogórskiej.

Briefing prasowy przerwano po tym jak Marcin Bustowski chciał uzyskać od wiceminister informacje na temat braku działań w sprawie zagrożenia glifosatem, jednak tłum zwolenników PiS postanowił zagłuszyć przedstawiciela rolników skandując "Andrzej Duda". Po spotkaniu na Placu Ratuszowym uczestnicy wiecu przeszli ulicami Konopnickiej i 1 Maja, aby zamanifestować poparcie dla urzędującego prezydenta Polski.

Twoja reakcja na artykuł?

66
40%
Cieszy
16
10%
Hahaha
3
2%
Nudzi
1
1%
Smuci
23
14%
Złości
55
34%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (150)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group