Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 11977
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Mnóstwo śmiechu i „Ani Mru – Mru”

Sobota, 20 lutego 2010, 8:13
Aktualizacja: Niedziela, 21 lutego 2010, 8:22
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Mnóstwo śmiechu i „Ani Mru – Mru”
Fot. rylit
… i to w podwójnej dawce! Wielbiciele popularnego kabaretu mogli obejrzeć wczoraj dwa spektakle, które grupa wystawiła wczoraj w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury świętując tym samym swoje ubiegłoroczne dziesięciolecie.

Ten bardzo znany i popularny w Polsce kabaret przyjechał do Jeleniej Góry ze swoim jubileuszowym programem. Choć „Ani Mru-Mru” miał urodziny w zeszłym roku, to na dwa występy z tej okazji przybył komplet publiczności.

Fragmenty niektórych skeczy, trafnie pokazujące nasze przywary, stały się już kultowymi tekstami wielokrotnie cytowanymi w różnych sytuacjach życiowych. Trzech panów z kabaretu przypomniało w piątkowy wieczór kilka swoich skeczy w dwugodzinnym programie jubileuszowym, rozbawiając jeleniogórską publiczność do łez.

Urok „Ani Mru-Mru” tkwi w różnorodności. Jego członkowie mając różne predyspozycje, tworzą razem zgrany zespół, który celnie kąsa satyrą absurdy codzienności. Pozostaje mieć nadzieję na następny jubileuszowy koncert za dziesięć lat.

Zespół zaistniał na scenie kabaretowej w grudniu 1999. Skład wykrystalizował rok później: do założyciela i pomysłodawcy kabaretu Marcina Wójcika, dołączył Michał Wójcik zaangażowany początkowo jako mim.

Kabaret uzupełnił dźwiękowiec, człowiek do wszystkiego. W tym trzyosobowym składzie „Ani Mru-Mru” występuje do dziś. A ,że te decyzje personalne były trafione niech świadczy fakt, że dziś jest jednym z najpopularniejszych polskich kabaretowych „teamów”. Zdobył bardzo dużo nagród i wyróżnień na przeglądach kabaretowych i festiwalach. Nagrał kilka płyt DVD ze swoimi występami i skeczami. Dzięki dużej popularności zdobytej w kraju zaczął występować dla rodaków, i nie tylko, na całym świecie.

A już w nadchodzący poniedziałek – w ramach cyklu Agencji Solo – do stolicy Kotliny Jeleniogórskiej przybędzie Kabaret Moralnego Niepokoju. Jego występ zaplanowano na godz. 20.30 w Teatrze im. Norwida.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group