Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7382
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Młodzież z Erftstadt w Jeleniej Górze

Czwartek, 6 września 2018, 8:44
Aktualizacja: Piątek, 7 września 2018, 7:18
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Młodzież z Erftstadt w Jeleniej Górze
Fot. Przemek Kaczałko
Grupa młodzieży wraz z opiekunami z partnerskiego miasta Erftstadt przebywa w Jeleniej Górze, gdzie zwiedza atrakcje miasta i regionu. To kolejne działanie mające na celu podtrzymywanie dobrych relacji pomiędzy stolicą Karkonoszy a niemieckim partnerem.
- Jesteśmy tutaj z uczniami naszej szkoły i cieszę się z tej wizyty - podkreślił na wstępie Jurgen Schreiber, przewodniczący Związku Partnerskiego Erftstadt-Jelenia Góra.

W trakcie wizyty młodzież była m.in. na koncercie Sylwii Grzeszczak na Placu Ratuszowym, który bardzo im się podobał. Byli też w Karkonoszach, w parku wspinaczkowym i kilku innych miejscach, jak chociażby Muzeum Karkonoskie, gdzie odbywały się warsztaty dla młodzieży z obu miast partnerskich. Był też czas na integrację podczas dyskoteki z rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej Nr 10 w Jeleniej Górze.

- Warsztaty związane są z Jelenią Górą, będą malować obrazki na szkle z motywami kamieniczek i jelonka - będzie to dla nich pamiątka po wizycie w naszym muzeum - powiedziała Aneta Sikora-Firszt, kierowniczka działu edukacji Muzeum Karkonoskiego.

Dla wielu młodych ludzi z Niemiec była to pierwsza okazja do odwiedzenia Polski.

- Podoba nam się to miasto, przede wszystkim ze względu na możliwości wędrówek po górach. To dla mnie pierwszy wyjazd zagraniczny - wyznała jedna z uczennic z Erftstadt.

Jak zaznaczyli przedstawiciele Urzędu Miasta Jeleniej Góry, współpraca z Erftstadt ma miejsce od wielu lat.

- Takie spotkania pomagają likwidować różnego rodzaju uprzedzenia, a dzieci najszybciej dogadują się - powiedział Andrzej Marchowski, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych, Zdrowia i Organizacji Pozarządowych.

Twoja reakcja na artykuł?

12
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group