Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 11109
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Młodzież w biegu pamięci żołnierzy wyklętych

Wtorek, 1 marca 2016, 14:40
Aktualizacja: 17:47
Autor: PD
Jelenia Góra: Młodzież w biegu pamięci żołnierzy wyklętych
Fot. Archiwum Szkoły
W niedzielę (28.02) w Kowarach, podobnie jak w wielu innych miastach naszego kraju, odbyły się uroczystości poświęcone pamięci żołnierzy wyklętych. W Kowarach odbył się bieg upamiętniający bohaterów święta. Uczestniczyli w nim uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczo–Usługowych i Bursy Szkolnej w Jeleniej Górze, a dwaj z nich: Krzysztof Tschirch i Irek Wierzbowski zajęli pierwsze dwa miejsca!

- Nie był to jedyny udział naszej szkoły. Poczęstunek dla uczestników przygotowali uczniowie Technikum Gastronomicznego, nasze koleżanki Angelika Sieradzka i Paulina Torończak częstowały gości pysznymi, własnoręcznie upieczonymi ciasteczkami i ciepłą herbatą – informuje Paweł Dernoga.

Współorganizatorem kowarskiego biegu był jeden z nauczycieli Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej - Jerzy Chitro, nauczyciel przedmiotów zawodowych Technikum Leśnego.

- Bieg ten, jak i całe obchody, to ważny element obyczajowości i tradycji, o którą w naszej szkole dbamy szczególnie, ponieważ uważamy, że jest niezmiernie ważne wiedzieć skąd nasze korzenie, kim jesteśmy i jaka jest nasza historia - podkreśla Paweł Dernoga.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
916
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group