Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 4800
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Młodzież świeci przykładem

Czwartek, 31 grudnia 2015, 12:29
Aktualizacja: Piątek, 1 stycznia 2016, 8:14
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Młodzież świeci przykładem
Fot. Przemek Kaczałko
Młodzi ludzie skupieni w Centrum M.A.K. wpadli na pomysł, żeby w ramach akcji „Hejt Stop” zamalowywać nienawistne napisy w Jeleniej Górze. Na początek zdecydowali się zrobić porządek z garażami przy ul. Bohaterów Września koło Parku Norweskiego w Cieplicach, ale jak zapowiadają – na tym nie poprzestaną.

- Najtrudniejsze było uzyskanie pozwoleń, ale po rozmowach z zarządcami budynków dostaliśmy zezwolenie. Byli bardzo mili i pozytywnie przyjęli naszą inicjatywę – powiedział współorganizator akcji Daniel Olszowy, który zapowiada kolejne malowanie na ul. Juszczaka, a następnie być może w centrum Jeleniej Góry. - Mamy teraz czas coś robić, więc spędzamy go aktywnie – powiedziała z kolei Antonina Olszewska.

- Wychodzimy z założenia, że gdyby zarządy same to malowały, to nikt by o to nie dbał, a jeśli my to zrobimy, to z poczuciem własnej pracy będziemy o to bardziej dbali, bo wydaliśmy na to dużo własnej energii – ocenił Daniel Olszowy.

Działania, jakie podejmują młodzi ludzie z Centrum M.A.K. w wolnym czasie jest godna docenienia. To nie jedyna inicjatywa młodzieży, której chce się zmieniać na lepsze miasto, w którym żyją. Prowadzili już kiermasz świąteczny, uczestniczą w wielu zajęciach rozwijając swoje pasje, a także spotykają się z osobami, które mogą być inspiracją dla ich kolejnych działań.

Akcja realizowana jest w ramach projektu „Centrum Aktywności Młodzieży” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Patronat nad wydarzeniem objęli „HejtStop” oraz Prezydent Miasta Jeleniej Góry.

Centrum M.A.K. mieści się przy ul. Bankowej 15 w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group