Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6991
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Młodzież na scenie o odmienności i tolerancji

Piątek, 30 września 2011, 8:04
Aktualizacja: 8:04
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Młodzież na scenie o odmienności i tolerancji
Fot. Agrafka
W ramach 41 Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych odbył się wczoraj spektakl Młodzieżowej Sceny Dramatycznej Teatru im. C.K. Norwida „Suknie” autorstwa Krystyny Jakóbczyk w reżyserii Tadeusza Wnuka.

Spektakl to próba podjęcia niełatwego tematu akceptacji odmienności seksualnej w środowisku uczniowskim oraz rozważania na temat tolerancji zarówno wśród rówieśników głównego bohatera, jak i świata dorosłych.

Dlaczego ojciec z pogardą patrzy na syna, który ubiera się w damskie ciuszki? Czym jest homoseksualizm, transwestytyzm, czy też pragnienie utraty dziewictwa u progu wkraczania dziewcząt w dorosłość? Akcja sztuki rozgrywa się w niełatwej dla młodych ludzi współczesności, która kusi nowościami, a temat w niej poruszany jest przedmiotem społecznych dyskusji.

W rolę głównego bohatera Marcjana wcielił się Łukasz Kwiliński, kolegę Kamila zagrał Mateusz Barta, matkę Aleksandra Woźniak, ojca Kacper Pilch. Wystąpili również Damian Kuśnierz, Małgorzata Czyż, Weronika Kołodziejska, Alicja Zalesska, Sylwia Prokop, Paulina Przybył, Sandra Zapała, Filip Wieczorek i Marcin Dryja. Reżyserowi Tadeuszowi Wnukowi asystował Michał Ratyński.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group