Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5888
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Młodzież na scenie o odmienności i tolerancji

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 30 września 2011, 8:04
Aktualizacja: 8:04
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
W ramach 41 Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych odbył się wczoraj spektakl Młodzieżowej Sceny Dramatycznej Teatru im. C.K. Norwida „Suknie” autorstwa Krystyny Jakóbczyk w reżyserii Tadeusza Wnuka.

Spektakl to próba podjęcia niełatwego tematu akceptacji odmienności seksualnej w środowisku uczniowskim oraz rozważania na temat tolerancji zarówno wśród rówieśników głównego bohatera, jak i świata dorosłych.

Dlaczego ojciec z pogardą patrzy na syna, który ubiera się w damskie ciuszki? Czym jest homoseksualizm, transwestytyzm, czy też pragnienie utraty dziewictwa u progu wkraczania dziewcząt w dorosłość? Akcja sztuki rozgrywa się w niełatwej dla młodych ludzi współczesności, która kusi nowościami, a temat w niej poruszany jest przedmiotem społecznych dyskusji.

W rolę głównego bohatera Marcjana wcielił się Łukasz Kwiliński, kolegę Kamila zagrał Mateusz Barta, matkę Aleksandra Woźniak, ojca Kacper Pilch. Wystąpili również Damian Kuśnierz, Małgorzata Czyż, Weronika Kołodziejska, Alicja Zalesska, Sylwia Prokop, Paulina Przybył, Sandra Zapała, Filip Wieczorek i Marcin Dryja. Reżyserowi Tadeuszowi Wnukowi asystował Michał Ratyński.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~jaaa 30-09-2011 10:35
i tradycyjnie dowiadujemy się o przedstawieniu po fakcie...
~Do ~ 30-09-2011 15:10
~jaaa: I tradycyjnie uświadamiam, że INFORMACJA była i jest od kilku tygodni na tym portalu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group