Niedziela, 24 stycznia
Imieniny: Franciszka, Rafała
Czytających: 6737
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Młodzież dała czadu dla… młodzieży

Piątek, 24 kwietnia 2009, 8:28
Aktualizacja: 8:29
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Młodzież dała czadu dla… młodzieży
Fot. rylit
W zabytkowej auli ZSO nr 1 im Stefana Żeromskiego, popularnym „Żeromie” odbył się wczoraj Koncert Charytatywny Młodzież–Młodzieży, zorganizowany przez samorząd szkolny i radę rodziców tej placówki oświatowej. Cel szczytny: młodzi ludzie postanowili w ten sposób pomóc swoim rówieśnikom.

Koncert miał na celu zgromadzenie jak największej ilości środków finansowych dla uzdolnionej artystycznie naszej młodzieży, na dalsze ich kształcenie, na stypendia i wyjazdy artystyczne. Idea pomocy kolegom wyzwoliła w uczniach, rodzicach i nauczycielach wiele inwencji.

Już samo zaproszenie na koncert można było okupić dowolnym datkiem na ten szczytny cel. Również pieniądze zebrane za przygotowany przez uczniów i rodziców poczęstunek, który za niewielką opłatą można było kupić przed wejściem na koncert, zasiliły tą aukcję . Jednak najważniejszy był sam koncert, na którym wystąpili młodzi zdolni artyści, koncertujący na rzecz tej akcji.

W czasie przerw w koncercie organizatorzy przeprowadzili aukcje obrazów i fotografii własnoręcznie wykonanych przez uczniów i nauczycieli tej szkoły. Każde przebicie kwoty licytacji przez kupujących dzieła było nagradzane gromkimi oklaskami przez pozostałą część widowni. Przed częścią finałową koncertu przeprowadzono pomysłową loterię fantową, gdzie za jedyne cztery złote można było wygrać piękną różę. Każdy los wygrywał, a losowanie decydowało jedynie o kolorze kwiatu.

W koncercie wystąpiło wielu utalentowanych młodych ludzi. Organizatorzy na finał koncertu zostawili sobie występ dziewięcioosobowego Big-Bandu, którego występ zachwycił i tak już rozbawioną młodą publiczność. Nie obyło się bez podziękowań, kwiatów i pamiątkowych fotografii.

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group