Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 6301
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Młodzi szachiści walczyli o Puchar Marszałka

Niedziela, 18 grudnia 2016, 11:02
Aktualizacja: Poniedziałek, 19 grudnia 2016, 8:32
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Młodzi szachiści walczyli o Puchar Marszałka
Fot. Przemek Kaczałko
Szkoła Podstawowa Nr 8 w Jeleniej Górze była wczoraj (17.12) mekką młodych szachistów. W świątecznym turnieju wzięło udział około 80 osób, w tym reprezentanci czołowych dolnośląskich klubów.

W turnieju wystąpili nie tylko zawodnicy Klubu Szachowego Jelonka. - Przyjeżdżają nawet osoby ze znanych klubów z Wrocławia, Radkowa, Bogatyni, przyjechała też dziewczynka z Lubina – wymieniał Piotr Świątkowski z Klubu Szachowego Jelonka. W imprezie wzięły udział dzieci z roczników 2003 i młodsze, które zostały podzielone na kategorie wiekowe.

- Rodzice widzą jak dzieci się garną, że szachy to nie nuda, tylko emocje. Dzieci uczą się pierwszych porażek i pierwszych zwycięstw. Niektóre tak się wciągają, że kilka razy w tygodniu chodzą na zajęcia i czynią z tego swoją pasję życiową – powiedział organizator.

Klub Szachowy Jelonka od kilku lat organizuje świąteczny turniej, a od dwóch odbywa się on pod patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego, w którego imieniu puchary i nagrody wręczał Marek Obrębalski, radny Sejmiku Dolnośląskiego. - Samorząd województwa i pan marszałek Cezary Przybylski wspierają takie inicjatywy, zwłaszcza cieszą nas sukcesy w najmłodszych grupach, a szachy są sportem, który rozwija młodzież wszechstronnie – powiedział Marek Obrębalski. - Właśnie w takim wieku zdobywałem pierwsze sukcesy w szachach. Uczyłem się w Szkole Podstawowej Nr 1, gdzie skupiliśmy grupę osób – miłośników gry w szachy – dodał były prezydent Jeleniej Góry.

Organizatorzy i uczestnicy zgodnie przyznawali, że szachy pozwalają rozwijać się wszechstronnie. Już dzieci w wieku poniżej 7 lat potrafią rozgryzać taktycznie różne niuanse gry w szachy, dzięki czemu rozwijają zdolność do analizy i obierania strategii – mówili.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group