Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 4912
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Młodzi radni na treningu

Środa, 11 lutego 2009, 12:31
Aktualizacja: Czwartek, 12 lutego 2009, 8:08
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Młodzi radni na treningu
Fot. TEJO
Jak zachowywać się podczas publicznych wystąpień, na co zwrócić uwagę podczas pełnienia funkcji radnego – tym, między innymi, zajmowali się dziś podczas specjalnych warsztatów radni młodzieżowej rady miasta, młodzi samorządowcy. Szkolenie posłużyło też integracji i poznaniu się. Było wesołe i pożyteczne.

Inicjatorem spotkania jest Paweł Ćwiąkało, dziś student Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, ubiegłoroczny absolwent II LO im. Norwida, który był jednym z inicjatorów powołania młodzieżowej rady miasta. Pierwsze koty za płoty „poszły” wczoraj. Dziś – dzięki gościnie Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli – młodzi radni mieli w końcu okazję pobyć razem i poznać się.

Podczas zabaw integracyjnych każdy przedstawił swojego kolegę. Młodzi samorządowcy portretowali także siebie poprzez wizerunki zwierząt. Było przy tym sporo śmiechu. Na kartkach powstawały obrazki przedstawiające mrówki, małpy, pingwiny, kangury, leniwce oraz sowa. Najwięcej było kotów. Pojawił się też kameleon narysowany przez Kamila Radomskiego. – Ale nie dlatego, ze zmienia poglądy! – tłumaczył autor dzieła – tylko dlatego, że ma wiele opinii na dany temat, podobnie jak ja – usłyszeli zebrani. Małgorzata Plata, wybrana wczoraj przewodnicząca MRM narysowała kotka.

Młodzi radni uśmiali się także podczas kolejnego ćwiczenia, które polegało na pomieszczeniu jak największej liczby osób na jednym skrawku gazety. – To wszystko ma na celu integrację radnych, ale nie jedynie – mówił Paweł Ćwiąkało. – Zebraliśmy się także po to, aby porozmawiać o statutach innych młodzieżowych rad, a także, aby ustalić podział na komisje stałe: czy mają być takie same, jak w dorosłej radzie miasta, czy też ma obowiązywać inny schemat – dodał.

– Czy takie spotkanie nie powinno odbyć się przed pierwszym posiedzeniem MRM? – pytamy. – Owszem, ale nie było możliwości zebrania wszystkich, bo nie mieliśmy kontaktów. Ale lepiej późno niż wcale – podkreślił Paweł Ćwiąkało.

Kilku rad odnośnie wizerunku, języka ciała i zachowania się podczas wystąpień publicznych udzielił młodym radnym dyrektor jeleniogórskiej filii DODN Zygmunt Korzeniewski. To właśnie w tej placówce „narodził się” pomysł utworzenia młodzieżowej rady miasta. – Cieszę się, że wszystko doszło do skutku – powiedział nam Z. Korzeniewski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group