MKS MDK Karkonosze bez szans z pucharze Polski

Wiadomości:
Środa, 14 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 30 grudnia 2005, 17:37
Autor: Łukasz
Zawodniczki MKS MDK Karkonosze Jelenia Góra wysoko przegrały z Górnikiem Wieliczka 36:104. Mecz odbywał się w ramach II rundy pucharu Polski.

Młody jeleniogórski zespół nie miał szans w pojedynku z drużyną, która poziomem przypomina zespół Kolegium Karkonoskiego. Górnik w krakowskiej I lidze walczy o awans do ekstraklasy. W jeleniogórskiej drużynie równorzędną walkę z rywalkami podjęła najbardziej doświadczona Joanna Mochól. Kibicom koszykówki znana jest bardziej pod poprzednim nazwiskiem Kolanus. Asia grała w przeszłości w ekipie Kolegium. W meczu z Górnikiem zdobyła 18 punktów, czyli połowę z dorobku całej drużyny. To jednak było za mało by myśleć o wygraniu choćby jednej kwarty.

- Nie mieliśmy szans. Mamy bardzo młody zespół. Cieszę się, że graliśmy z takim rywalem, dlatego że moje podopieczne miały okazję do nabycia niezbędnego doświadczenia - podsumowal trener Jerzy Gadzimski. - Na drugiej rundzie kończymy naszą przygodę w pucharem Polski, teraz skoncentrujemy się na występach ligowych.

<b>MKS MDK Karkonosze Jelenia Góra - Górnik Wieliczka 36:104 (10:28, 11:26, 11:24, 4:26)</b>

<b>MKS MDK: </b>Mochól 18, Sawicka 4, Pawlukiewicz 4, Górniaczyk 3, Klementowska 2, Werłos 2, Kowalczyk 2, Fojcik 1, Kamińska, Nowicka Kowiel po 0.