Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 7448
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mirosław Górecki prezesem GOPR–u

Poniedziałek, 17 grudnia 2018, 17:16
Aktualizacja: Środa, 19 grudnia 2018, 7:28
Autor: Marian Sajnog
Jelenia Góra: Mirosław Górecki prezesem GOPR–u
Fot. Użyczone/fot. Grzegorz Truchanowicz
Po wielu latach pracy na rzecz GOPR–u, z prezesury zrezygnował Jan Łuszczewski. Na jego miejsce Zjazd wybrał Mirosława Góreckiego, ratownika Grupy Karkonoskiej GOPR.

Popularny Mirek, absolwent prestiżowej Wyższej Szkoły Oficerskiej ZMECH - jako młody oficer WOP-u - zaczął w 1986 roku służbę na Strażnicy "Kamieńczyk" w Karkonoszach. Już po dwóch latach służby został ratownikiem Grupy Karkonoskiej. Był ratownikiem zawsze aktywnym i bardzo pomocnym w górach, również z racji pełnionych funkcji - najpierw dowódcy strażnicy, potem już komendanta placówki Straży Granicznej na przełęczy Okraj.

W 2006 roku został burmistrzem Kowar, gdzie przez dwie kadencje z powodzeniem zarządzał miastem. Aktywność, solidność i rzetelność wyniesiona z rodzinnych poznańskich tradycji, przydała się w trudnym zarządzaniu Grupą Karkonoską.

Razem z naczelnikiem Sławkiem Czubakiem stworzyli tandem świetnie uzupełniający się w pracy.
Przez ostatnią kadencję Zarządu Głównego był jego wiceprezesem. Wybór więc Mirka na Prezesa naszego Stowarzyszenia wydaje się być rzeczą naturalną. Sam prezes, nieco jeszcze oszołomiony wyborem, na pytanie jak widzi przyszłość Stowarzyszenia, odpowiada enigmatycznie.

Nigdy nie „rzucał słów na wiatr”, zawsze do wszystkiego podchodził rzetelnie i pragmatycznie, co zresztą odczuliśmy w czasie działalności naszej Grupy. Liczymy zatem, że wszystkie te cechy jakie prezentuje nowo wybrany prezes zostaną wykorzystane w działalności Stowarzyszenia.

Jak największych sukcesów życzymy Mirkowi w pełnieniu trudnej funkcji społecznej jaką jest zarządzanie ludźmi o dosyć specyficznej psychice. Przede wszystkim dużo zdrowia.

Twoja reakcja na artykuł?

46
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
2%
Smuci
2
3%
Złości
12
20%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
401
Tak
28%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group