Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7616
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Miody w Parku Zdrojowym

Sobota, 6 września 2008, 17:07
Aktualizacja: 18:22
Autor: Mar
Jelenia Góra: Miody w Parku Zdrojowym
Fot. Mar
Pogoda sprzyja organizatorom 9 międzynarodowych warsztatów pszczelarskich, jakie rozpoczęły się dzisiaj w cieplickim parku i potrwają do niedzieli. Kto szuka miodu z rzepaku, litewskiego trójniaka, kosmetyków z miodem czy piwa miodowego znajdzie coś dla siebie.

Na kilkudziesięciu stoiskach rozłożono również sprzęt dla pszczelarzy, wyroby z wosku, pierniki, świece i inne wyroby z naturalnego wosku.
- Pierwszy raz jestem na takim spotkaniu w Polsce – powiedziała Dana Holmanova, Czeszka mieszkająca niedaleko Dvur Kralove, zajmująca się wyrobem pierników – Z wykształecenia jestem filologiem i specjalistą literatury, ale z przyjemnością zamieniłam archiwum na rożek do ozdabiania pierników.
Można było spróbować doskonałych miodów pitnych, a ceny za butelkę mieściły się między 15 a 50 złotych. Dużo jest sprzętu specjalistycznego, uli, wirówek, pojemników na miód. Są stoiska z ozdobami.
- W tym roku szczególnie promujemy niedawno zarejestrowany Sudecki miód wielokwiatowy – wyjaśnia prezes regionalnego związku pszczelarzy w Jeleniej Górze – Będą jeszcze pokazy wybierania miodu z uli oraz z barci na drzewie. To ostatnie to nowość. Zapraszamy też na występy zespołów folklorystycznych, dzisiaj i jutro.

Przy stoisku jeleniogórskiego pszczelarza, Tadeusza Gniewka zobaczyć można wnętrze ula z żywymi pszczołami wewnątrz, czy spróbować inhalacji w specjalnym ulu.

Na scenie muszli koncertowej wystąpił między innymi zespół młodzieżowy z Tarnopola na Ukrainie. Melodie i tańce ukraińskie, polskie, rosyjskie wykonali ze swadą i zapałem.
W niedzielę kiermasz zaczyna się od godziny 9. i potrwa do 17.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group