Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 3611
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Miodowe piekło po eko–targach

Poniedziałek, 21 września 2009, 14:24
Aktualizacja: 14:25
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Miodowe piekło po eko–targach
Fot. ......
Niemal dwie godziny trzymał wartę nad pszczołami wspólny partol straży miejskiej i policji, po tym jak jeden z uczestników Jarmarku Ekologicznego na zakończenie imprezy wyrzucił nieopodal placu Ratuszowego kartony z pootwieranymi słoikami z resztkami miodu. Na miejsce zleciało się około tysiąca pszczół, których nie było komu usunąć.

„Miodowe piekiełko” rozpętało się około godziny 17.30. Po zakończonym jarmarku jeden z producentów miodu zamiast wynieść pojemniki i słoiki po miodzie do kontenerów na śmieci, podrzucił je pod arkady nieopodal BWA oraz koło punktu obsługi klienta TP SA przy ulicy Długiej.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. W kilka minut zleciał się cały rój tych owadów. Sytuacja stała się na tyle groźna, że na miejsce wezwano patrol straży miejskiej i policji, które przez dwie godziny zabezpieczały teren nie dopuszczając tam nikogo.

O pomoc w usunięciu owadów poproszono Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i strażaków. Nikt się jednak na miejscu nie pojawił. Pracownicy MPGK tłumaczą, że usuwanie pszczół nie leży w ich obowiązkach i kompetencjach, ponieważ nie mają do takich zadań przeszkolonych ludzi.
Ostatecznie pszczoły po dwóch godzinach odleciały same.

Jak mówi Michał Kasztelan, prezes MPGK, nieporządek pozostał również po tegorocznych Warsztatach Pszczelarskich, które odbyły się w Parku Zdrojowym tydzień temu. Wówczas pracownicy MPGK musieli wywieźć po imprezie trzy samochody kartonów i nieczystości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
760
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group