Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7143
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Minimalna przegrana Kolegium z CCC

Niedziela, 4 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 10:34
Autor: lukasz
Jelenia Góra: Minimalna przegrana Kolegium z CCC
Fot. goral
Kibice nastawili się na tęgie lanie Kolegium, natomiast przy odrobinie szczęścia jeleniogórzanki mogły pokusić się o zwycięstwo w ligowym meczu z CCC Polkowice.

Akademiczki zagrały zupełni inaczej, niż w piątkowym meczu z CCC w ramach pucharu Polski. Od początku były niezwykle skuteczne. Świetnie pod koszami rywali grała Iwona Kaszuwara. To bezsprzecznie najlepsza zawodniczka Kolegium. Kaszuwara jest gotowa do gry na poziomie ekstraklasy. To jej zasługa, że po 5 minutach gry było 11:5 dla Kolegium Ludzie przecierali oczy ze zdziwienia. Rywalki przed przerwą zdołały jeszcze zmniejszyć stratę do 19:20. Na początku drugiej kwarty Anna Marczewska popisała się dwoma skutecznymi rzutami, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie 23:20. Iwona Kaszuwara celną trójką doprowadziła do remisu po 23, ale przyjezdne były w tej części gry zdecydowanie lepsze. Do przerwy było tylko 38:30 dla CCC Polkowice.

Początek trzeciej kwarty należał do drużyny z Polkowic, która przeprowadziła 3 kontry po fatalnych błedach jeleniogórzanek. Zrobiło się 44:30, sytuacja wróciła do normy. W czwartej odsłonie zamiast rewelacyjnej gry CCC, kibice oklaskiwali akcje Kolegium. W 48 minucie rzut Izy Bogdan dał nadzieję na dobrą końcówkę w wykonaniu gospodyń. Ale myśl o zwycięstwie przerosła jeleniogórzanki, które do końca grały tak, jakby chciały przegrać jak najmniej.
Zamiast przerywać akcje ryalek faulami i próbować odrobić straty, grały długo czekając na błędy rywala.

W drużynie CCC nie zagrała ani minuty Elżbieta Trześniewska. Kolgium osłabione było brakiem Katarzyny Dulnik.
- To dobry przeciwnik. Chcieliśmy zaskoczyć zespół CCC dobrą gra od początku i udało się - powiedział trener Rafał Sroka. - Ciesze się, że mecz nie był jednostronny.

Zarzad klubu podjął decyzję, że w drużynie Kolegium nie będzie już grała Swietłana Prigodzkaja. Rosyjska skrzydłowa musi przejść długą rehabilitację, tymczasem jeleniogórzanki potrzebują zawodniczki gotowe do gry od zaraz.

<b>Kolegium Karkonoskie - CCC Polkowice 51:64 (20:19, 10:19, 13:11, 8:15)</b>

<b>Kolegium:</b> Małaszewska 9, Wójcik 7, Kaszuwara 26, Krawczyszyn Samiec 4, Bogdan 2, Arodź 3.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group