Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 4358
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KOWARY: Miniatury na Pomorze

Czwartek, 20 maja 2010, 7:44
Aktualizacja: Piątek, 21 maja 2010, 7:53
Autor: Ania
KOWARY: Miniatury na Pomorze
Fot. Ania/Archiwum
W Kamieniu Pomorskim powstanie Park Latarni Morskich Wybrzeża Bałtyckiego. Wybuduje go Marian Piasecki, właściciel podobnego obiektu w Kowarach. Zdecydował się na taki krok, ponieważ w mieście nad Jedlicą miejsca na nowe miniatury pozostało już niewiele.

Marian Piasecki starał się o pozyskanie ziemi, znajdującej się tuż za parkiem miniatur. Chciał go bowiem rozbudować. Teren ten należy do Agencji Rolnej Skarbu Państwa. Okazuje się jednak, że jego przejęcie jest niemożliwe, ze względu na komercyjny charakter działalności parku. Właściciel musiałby działkę kupić, a to – jak mówi – nie opłaca mu się.

– Kupno terenów, sąsiadujących z naszym obiektem, wiązałoby się z przystąpieniem do przetargu i poniesieniem ogromnych kosztów. Po rozbudowie park stałby się atrakcyjniejszy, ale odwiedzałaby go prawdopodobnie podobna liczba turystów w związku z czym inwestycja nie zwróciłaby się – mówi Marian Piasecki.

Ostatecznie zdecydował się więc na budowę nowego obiektu w Kamieniu Pomorskim. W ten sposób zapewni pracę swoim budowniczym. Wykonają oni także jedną miniaturę dla Żywieckiego Parku. – Ze względu na to, że jestem Honorowym Obywatelem Miasta Kowary, nowy park wybuduję w Kamieniu Pomorskim, mieście partnerskim – mówi Marian Piasecki. – W podobny sposób wybrałem także czeskie Vrchlabi – dodaje.

Burmistrz Kowar, Mirosław Górecki tłumaczy, że sprawa dotycząca przekazania terenów parkowi jest wciąż otwarta. – Cały czas prowadzimy rozmowy z Agencją Rolną Skarbu Państwa i Marianem Piasecki w celu znalezienia rozwiązania. Zależy nam bowiem na rozbudowie kowarskiego obiektu – wyjaśnia. Początkowe plany przewidywały budowę, między Fabryką Dywanów a obwodnicą Kowarskiego Parku Kultury i Rozrywki. W chwili obecnej wygląda jednak na to, że obiekt, jeżeli nawet powstanie, to nie w najbliższym czasie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1035
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group