Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 3796
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mikołajkowe zmagania na tatami

Piątek, 14 grudnia 2007, 10:34
Aktualizacja: 12:35
Autor: Łukasz Stawski
Klub Sportowy J.S.S Gwardia Jelenia Góra był organizatorem Mikołajkowego Turnieju Judo dzieci i młodzików. W zawodach uczestniczyło około 100 młodych judoków reprezentujących barwy sześciu klubów.

Do udziału w turnieju zgłosili się zawodnicy z klubów WKS Śląsk Wrocław, Gwardia Opole, ULKS Błyskawica Mietków, UKS Judo Świdnica, KKS Polonia Jelenia Góra i gospodarze z J.S.S. Gwardii. Rywalizacja odbywała sie w kategoriach wiekowych: dzieci młodsze, dzieci starsze i młodzicy młodsi. W imprezie swój udział mocno zaakcentowali judocy z dwóch klubów jeleniogórskich zdobywając wiele miejsc w pierwszej trójce.

W kategorii dzieci młodszych – dziewczynki, w wadze 20 kg. drugą lokatę wywalczyła Aleksandra Kawecka (Polonia), zaś trzecią Matylda Jurkiewicz (Gwardia), w wadze 26 kg. trzecia była Anna Pietrzykowska i w wadze 30 kg triumfowała Agata Dobrowolska (obie Gwardia). W rywalizacji dziewcząt, w kategorii młodziczki młodsze, w wadze 55 kg druga była Katarzyna Nykiel (Gwardia).

W zmaganiach dzieci młodszych – chłopcy, w wadze 20 kg pierwszy był Jakub Sosnowski przed Oskarem Fojtzikiem i Tomaszem Siwą (Wszyscy Gwardia), w wadze 24 kg. zwyciężył Piotr Krypner, w kat. 25 kg. triumfował Tristan Dekurniewicz (Gwardia), w wadze 27 kg wygrał Jan Bereźnicki, zaś trzeci był Dariusz Sosnowski (Wszyscy Gwardia). W wadze 35 kg drugą lokatę wywalczył Tomasz Fronik (Polonia), zaś jego klubowy kolega Konrad Ryży był trzeci w wadze 39 kg. W wadze 42 kg drugi był Michał Mazurek (Gwardia), zaś trzeci Michał Repkowiec (obaj Gwardia).

W gronie chłopców starszych, w wadze 60 kg nie miał sobie równych Dawid Bil z Gwardii, który na podium wyprzedził swoich klubowych kolegów Tymoteusza Rawlika i Oskara Pawnuka.

W kategorii młodzików młodszych, w wadze 38 kg drugi był Maciej Fojtzik, zaś trzeci Przemysław Kobak, w wadze 42 kg triumfował Daniel Matkowski, zaś trzeci był Łukasz Kieszkowski (wszyscy Gwardia). W zmaganiach w kat. wagowej 60 kg wygrał Wojciech Pater (Gwardia) przed Pawłem Bystrzyckim (Polonia), zaś w wadze 80 kg drugi był Michał Siedlecki, a trzeci Jakub Wojciechowicz (obaj Gwardia).

Specjalne nagrody otrzymali najlepsi technicy w poszczególnych kategoriach wiekowych. W tym gronie znaleźli się dwaj judocy Gwardii: Daniel Matkowski i Jan Bereźnicki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group