Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 2898
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mikołaj zawitał pod okna jeleniogórskiego szpitala

Poniedziałek, 7 grudnia 2020, 17:43
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Mikołaj zawitał pod okna jeleniogórskiego szpitala
Fot. Przemek Kaczałko
Tym razem - ze względu na stan epidemii - grupa animatorów i wolontariuszy nie mogła umilić mikołajek podczas zabaw i warsztatów na terenie oddziału pediatrycznego Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej, ale to nie znaczy, że Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom, działające przy oddziale - nic dla nich nie przygotowało. Były życzenia i mnóstwo uśmiechów pod oknami szpitala, a także paczki z prezentami.
Tylko w taki sposób, niestety nadal będąc w okresie pandemii, z zapewnieniem wszystkich zasad bezpieczeństwa, mogliśmy umilić naszym małym pacjentom ten wyjątkowy dla nich dzień. Najważniejszy jest dla nas uśmiech dziecka, zwłaszcza chorego. To właśnie ten uśmiech nadaje sens temu, co robimy. Dlatego tak wielka jest moja wdzięczność wszystkim wspaniałym sponsorom, którzy mimo bardzo ciężkiego okresu, walcząc również o przetrwanie, znaleźli czas i środki finansowe, aby nam pomóc - powiedziała Anna Sinica, organizatorka wydarzenia.

Prezenty otrzymały dzieci z pediatrii oraz chirurgii dziecięcej. Akcja z okazja mikołajek oraz dnia dziecka ma już wieloletnią tradycję w jeleniogórskim szpitalu i nawet w tak trudnym czasie nie zabrakło ludzi dobrych serc.

Swoją bezgraniczną wdzięczność kieruję do firm i osób prywatnych: ANWIM S.A. - właściciel polskiej sieci stacji paliw MOYA; Ryszard Łasek, ajent stacji paliw MOYA Jelenia Góra, Grupa GB Grzegorz Bielewicz, Nadleśnictwo Szklarska Poręba, Nadleśnictwo Świeradów, Galeria Nowy Rynek, Fundacja Indigo, KPSW w Jeleniej Górze Kierunek Pielęgniarstwo, Danuta Wójcik, Lucyna Musiał, Wiktoria Zabłocka, Daniel Piątek, Magdalena Adamowicz, Krystyna Szopińska, Grzegorz Sinica – dodała A. Sinica, prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom przy oddziale pediatrycznym WCSKJ.

O tym, że poza leczeniem chorób, z którymi dzieci trafiły do oddziałów szpitalnych - niezwykle ważne jest wsparcie psychicznie, nie trzeba nikogo przekonywać.

Bardzo się cieszę, że mimo trudnych warunków epidemicznych po raz kolejny udało się zorganizować akcję. To bardzo fajna inicjatywa - powiedział Nikolaj Lambrinow, dyrektor WCSKJ. - Psychiczne wsparcie jest bardzo ważne. W czasie studiów sam byłem Mikołajem w szpitalu i wiem, że dla dzieci to bardzo ważne, żeby miały chociaż namiastkę tego, co jest w domu - dodał dyrektor.

Twoja reakcja na artykuł?

21
91%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
4%
Smuci
1
4%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
210
Tak
33%
Nie
61%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group