Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8118
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mieszkańcy: Postawiono nam płot niezgody

Niedziela, 15 marca 2015, 7:43
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 marca 2015, 7:58
Autor: Angela
Jelenia Góra: Mieszkańcy: Postawiono nam płot niezgody
Fot. Czytelnik
– Tydzień temu między budynkami przy ul. Małcużyńskiego 30 i Kiepury 45 b w Jeleniej Górze spółdzielnia mieszkaniowa „Związkowiec” postawiła siatkę odgradzając drogę ludziom starszym na przystanek, do apteki czy sklepów, a dzieciom do szkoły językowej czy na plac zabaw – skarżą się mieszkańcy domków jednorodzinnych przy ul. Małcużyńskiego. Prezes „Związkowca” wyjaśnia, że działa w imieniu swoich mieszkańców, a płot stoi na gruncie spółdzielni.

- Od pięciu lat korzystaliśmy z tego przejścia. Nikt z ok. setki osób przechodzących tamtędy każdego dnia ani nie śmiecił, ani nie hałasował, więc komu przeszkadzało to przejście? – pytają mieszkańcy z ul. Małcużyńskiego, którzy proszą o anonimowość. – Zamiast budować jakąś wspólnotę i łączyć ludzi, ułatwiać im życie, dzieli się ich i odgradza. Dlaczego i po co? Może zarząd spółdzielni za te pieniądze zrobiłby kostkę, by ludzie nie musieli przechodzić po błocie. Byłby z tego przynajmniej jakiś pożytek – dodają.

Kazimierz Trusewicz, prezes zarządu Spółdzielni „Związkowiec” wyjaśnia, że płot został ustawiony na wniosek mieszkańców spółdzielni. – My jako zarząd jesteśmy zobowiązani do chronienia swojej własności oraz interesów naszych mieszkańców – mówi. – To mieszkańcy naszej spółdzielni prosili o zamknięcie tego nielegalnego przejścia, bo – ich zdaniem – okoliczni mieszkańcy zostawiają śmieci pod naszym śmietnikiem. Ponadto w grudniu minionego roku na naszym terenie ustawiliśmy wspólnie z urzędem miasta urządzenia do fitness. Chcemy je chronić. Nie zastawiamy żadnych miejskich chodników czy traktów, ale swoją własność, do czego mamy prawo. Poza tym, kto by odpowiadał w przypadku, gdyby ktoś skręcił sobie w tym miejscu nogę? Rozumiem, że ktoś mógł się do tego przejścia przyzwyczaić, ale żadne wnioski czy apele naszej decyzji nie zmienią – dodaje prezes K. Trusewicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (39)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
771
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group